• Головна
  • Тернполянам дозволять відвідувати хворих в реанімації
20:30, 30 червня 2016 р.

Тернполянам дозволять відвідувати хворих в реанімації

Міністерство охорони здоров’я дозволило безперешкодне відвідування пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії.

Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я № 592 від 15 червня 2016 року “Про затвердження Порядоку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії” набув чинності у середу, 29 червня 2016 року. Його було опубліковано в “Офіційному віснику України” №48. Дещо раніше, 22 червня, його було зареєстровано у Міністерстві юстиції.

Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської ради відповідним листом зобов’язав лікувально-профілактичні заклади міста неухильно дотримуватись даного наказу.

Так, цим наказом передбачено, що заклад охорони здоров’я зобов’язаний забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у ВІТ, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня. Також передбачено, що особи, які не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до пацієнта-дитини за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників. Відповідно до порядку допуску, одному з відвідувачів дозволяється перебувати біля ліжка пацієнта у ВІТ без часових обмежень. При цьому в палаті ВІТ біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. «У виключних випадках за рішенням лікуючого або чергового лікаря до ВІТ може бути допущена більша кількість відвідувачів», – зазначено в документі.

Як зазначає начальник відділу охорони та медичного забезпечення Ростислав Левчук, відвідувачі зобов’язані утримуватись від відвідування пацієнта, якщо у них спостерігаються прояви інфекційних захворювань або вони нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання, який може створити загрозу для здоров’я пацієнтів ВІТ. Відвідувачі не допускаються до ВІТ у випадку гострих проявів інфекційних захворювань, у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, про що медичними працівниками робиться відповідний запис в медичній документації в установленому законодавством порядку. Відповідно до наказу, відвідувачам категорично заборонено втручатися в роботу обладнання ВІТ, будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.

«У випадку порушення відвідувачем вимог лікуючий або черговий лікарможе заборонити відвідування хворого порушником. Медичні працівники не повинні зловживати зазначеним правом та мають забезпечити, щоб рішення про обмеження були адекватними та пропорційними наявним ризикам».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #лікарні #реанімація
Оголошення
live comments feed...