Новий прокурор Тернопільщини отримав завдання люструвати і очищувати прокуратуру

Припинити нелегальне використання корисних копалин на Тернопільщині, а також пробудити  місцеву прокуратури від сплячки і починати відкривати резонансні кримінальне провадженн – такі завдання поставив перед новим прокуророрм Тернопільщини В’ячеславом Перчем Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Перч до призначення працював в ГПУ. Зокрема, був причетним до розслідування справи щодо розстрілів на Майдані.

Луценко розповів, що хотів призначити керівником прокуратури Тернопільщини когось з місцевих. Але виявилося, що призначати нікого, навпаки, ще питання, чи втримаються місцеві прокурори на своїх посадах.

Зкоерма, мова про прокурорів Кременецької та Теребовлянської місцевих прокуратур Олега Денисюка та Василя Лотоцького .

«Розглядав кандидатуру прокурора Кременецької місцевої прокуратури. Але коли побачив, що в районі маса незаконних лісопилок і продовжується незаконна вирубка ліса, зрозумів, що ця людина не заслуговує кар’єрного підвищення. Чи зможе залишитися Денисюк на своїй посаді вирішуватиме новопризначений прокурор. Потім вже думав викликати на співбесіду прокурора Теребовлянської місцевої прокуратури, та передумав, щойно отримав дані, що в даному районі лише 10% кар’єрів діють легально. Тернопільска прокуратура прославилася хабарями. Тому вирішив призначати не молодого місцевого, а старого досвідченого «коня», який буде вести за собою. Ця людина вже 24 роки працює в органах прокуратури і зможе навчити молоду команду», – пояснив свій вибір Луценко.

При цьому він переставив перед Перчем вимогу: 3 з 4 заступників мають бути місцевими.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна, в свою чергу, закликав новопризначеного прокурора провести люстрацію у відомстві, звільнивши з посад усіх, хто заплямив свою репутацію, зокрема вже екс-прокурора області Юрія Гулкевича, який досі працює в органах прокуратури Тернопільщини.

Луценко дав Перчу на очищення прокуратури та створення нової команди час до вересня.  

Тернопільщина отримала нового прокурора області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі