Щороку на Тернопільщині помирає майже сотня постраждалих від радіоактивних уражень (відео)

Щороку на Тернопільщині помирає майже сотня постраждалих від радіоактивних уражень, Антоніна Сімаченко

Сьогодні відзначають День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У парку Національного відродження відбувся мітинг-реквієм.

Учасник  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Ярослав Скалецький розповів, що у зону стихійного лиха прибув сьомого червня 1986 року. Вже наступного дня разом з батальйоном з Тернопільщини, у якому 281 призовник та 8 кадрових офіцерів, приступили до ліквідації катастрофи.

– Тоді загинуло двоє, через 31 рік з нашого батальйону вже багатьох немає. Наслідки відчув кожен ліквідатор, ми хворіли і хворіємо далі. Держава трішки дбає, виписують ліки, але не все так, як би хотілося, – каже Ярослав Скалецький.

На Тернопільщині, за словами керівника Тернопільської обласної організації інвалідів Всеукраїнської ГО інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександра Харитонова, 42 тисячі постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів-чорнобильців, які безпосередньо брали участь у ліквідації – 1700.

– З жовтня покращили пенсійне забезпечення солдатам-срочникам, яким під час ліквідації було від 18 до  20 років. Хотілося, щоб держава звернула увагу і на 2-3 категорію чорнобильців-ліквідаторів, покращили пенсійне забезпечення ветеранам ядерних випробувань, – розповідає Медіатору Олександр Харитонов.

Наслідки ЧАЕС відчутні сьогодні, в області, каже Олександр Харитонов, щороку від сімдесят до сто чоловік помирає. Це ті люди, які першими вступили на боротьбу з «мирним» атомом, були в самому пеклі.

Тернопіль чорнобильці пенсія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі