• Головна
  • Наскільки реально вступити до тернопільських університетів без корупції?
20:30, 13 вересня 2012 р.

Наскільки реально вступити до тернопільських університетів без корупції?

Під час вступної кампанії-2012 виявилося, що половина медалістів – липові. Медаліст, який набрав із ЗНО 160-170 балів із 200 можливих, цілком дискредитував себе. 

Кілька днів тому ми почули з уст голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти про те, що ЗНО не збираються ліквідовувати, більше того, з ухваленням і набуттям чинності законопроекту "Про вищу освіту"  незалежне оцінювання  буде узаконене цим нормативним актом і ніхто його вже не зможе коригувати (дотепер ЗНО регламентується міністерською постановою). А, отже, майбутні випускники та їх батьки мають бути впевнені: вступ у виші буде за результатами ЗНО, пише Свобода. 

Другою причиною вибору цієї теми послужила випадкова зустріч зі своєю однокласницею-лікаркою, яка має дочку у випускному класі. В очах тривога: «Вчися-не вчися, кажуть, без грошей не поступити». У Галі (так звати однокласницю) я впізнала себе річної давності. Теж розпитувала, чи можливо поступити за знаннями, не зовсім вірила, що таке можливо. Тим більше, що нерідко натрапляла на такі запевнення: «Ти що, з неба звалилася? Забула, у якій країні живеш? Звісно, треба домовлятися, платити». Зізнаюся: ось такі «настанови» «знаючих» людей стали тягарем і з’їдали нерви чи не до самого моменту зарахування моєї дитини у виш. А тому – перша порада: не вірте «нашіптуванням». Без корупції можна поступити. Більше того, вивчивши усі можливі правила прийому, інструкції й інші документи, які регламентують вступ, а також ретельно спостерігаючи за щоденними змінами у рейтингу вступників, я й не уявляю, де там може заховатися корупція? Адже списки оприлюднюються, процес зарахування прозорий, відповідно до рейтингу. (Втім, винятки фальшувань таки були - за результатами перевірок законності проведення вступної кампанії-2012 прокуратура порушила 20 кримінальних справ.) А тому не беріть собі до голови запевнення навіть дуже авторитетних людей, мовляв, в університетах «все вже схвачено-все заплачено». Це стовідсоткова неправда. Правда така: університети зацікавлені прийняти у свої ряди «високобальників» – дітей з гарними результатами ЗНО. Скажете: у нашій країні це неймовірно… Я теж так вважала, поки не пересвідчилася у протилежному. А тому безмежно вдячна колишньому міністрові освіти п.Вакарчукові, який запровадив вступ за ЗНО і тим відкрив розумним дітям із провінції шлях у найпрестижніші столичні виші. Гроші, зв’язки відпочивають – лише знання мають вагу.

Власне, майбутні вступники і їх батьки, починаючи з вересня, уже мають налаштуватися на головне: добрі результати ЗНО. Це теж лукавство, коли кажуть: ЗНО не відображає знань дитини, начебто правильні відповіді можна вгадати або ж не усім вистачає часу – діти мислять по-різному… Є багаж знань – будуть правильні відповіді і часу вистачить. А що-небудь вгадати у тестуванні – дуже складно.

А тому слід налаштувати дитину на рік пекельної праці. Слід знати, що кожен бал – дорогоцінний, а оскільки бал атестату теж враховується, то учень має вчасно підтягувати у школі усі «хвости». Не варто ставити за самоціль отримання золотої медалі, бо то лише мить слави, а для вступу вона майже не важить: хіба переважне право при однаковій кількості балів, що рідко коли стає вирішальним. А тому краще дбати про високобальний атестат.

Про репетиторство вартує окремо згадати. Дитині важко самій повторити масив інформації з предмета за два-три роки. А тому, незважаючи на те, що репетитори потягнуть з ваших кишень чимало грошей, таки варто допомогти дитині у такий спосіб. Зараз в інтернеті дуже багато оголошень про послуги репетиторів, та краще все ж найняти перевіреного, розпитавши минулорічних випускників. І ще одне: дайте дитині можливість вибору – якщо ваш син чи дочка не сприймають того чи іншого репетитора, не баріться, шукайте іншого, бо інакше користі не буде.

Про саме ЗНО, очікування результатів, апеляції, мабуть, розказувати передчасно, але цей період додає батькам сивих волосин. Головне, аби ваші хвилювання не передавалися дитині.

І ще одне спостереження, що явно псувало загальну картину вступної кампанії. Виявилося, половина медалістів – липові. Медаліст, який набрав із ЗНО 160-170 балів із 200 можливих, цілком дискредитував себе. Дивно, чому державні органи освіти не проводять аналітичної роботи і не звертають уваги на школи, які продукують ось таких медалістів. Це ж саме стосується і переможців всеукраїнських олімпіад, конкурсів Малої академії наук – половина тих, хто отримав бонус у вигляді 30-40-50 додаткових балів (так відповідно оцінюють три перших призових місця), не виправдали цих лаврів – ЗНО склали слабенько. Який висновок напрошується – саме у цій царині панує корупція.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Люта хвороба масово шириться Україною, викликаючи колосальне ураження шкіри": паразити починають прогризати ходи
"Дощ і потужний снігопад накриють Україну, злива та дика негода сунуть невідступно": куди пре лютий мороз у -25 градусів
"Страшний вірус крокує Україною, хвороба почала нищити здоров'я 2-х груп українців": життя під загрозою, інфекція і біда
"Долар готує українцям надзвичайний сюрприз, такого від курсу валют не чекав ніхто": що станеться в обмінниках?
Оголошення
live comments feed...