• Головна
  • Мешканець Тернопільщини вирощує спортивних поштових голубів
19:07, 14 вересня 2018 р.

Мешканець Тернопільщини вирощує спортивних поштових голубів

Сергій Кучеро із села Карашинці, що в Гусятинському районі любов до пернатих проніс із дитинства, адже його сім’я шанувала голубів завжди. Маючи тепер власний досвід, перечитавши масу літератури, Сергій Романович про голубів знає майже все і займається ними професійно.

У с. Кривче Борщівського району чоловік спеціально придбав земельну ділянку, щоб збудувати на ній двоповерхову голуб’ятню, у якій вирощує спортивних поштових голубів.

Їхні високоінтелектуальні здібності доведені давно, а Сергій Романович знає про це з особистих спостережень.

"Лише голуби, – каже він, – можуть орієнтуватися у просторі і бути відповідальними та вірними. Окрім того, вони надзвичайно витончені і красиві. Спостерігаючи за ними і, прислухаючись до воркотіння цих птахів, на душі стає легко і спокійно".

Як повідомляє "Сільський господар плюс", Сергій Кучер займатися голубами почав до служби армії. Тоді він підтримував стосунки з багатьма голубівниками і дізнавався про пернатих багато нового й цікавого, тому щоразу птахів у його голуб’ятні ставало дедалі більше. Був період, коли тримав понад шістдесят птахів. Пізніше їх кількість зменшив, бо професійно займався різьбою і мав свою майстерню. Часу для пернатих друзів залишалося обмаль, проте все одно їх тримав для душі.

Новим поштовхом у голубівництві для Сергія Кучера стала його колекція з більш як 200 фотоматеріалів на тему "Історія поштових голубів", з якою брав участь у Всеукраїнській виставці поштових голубів у Львові. Там його експозиція отримала позитивні відгуки, а сам господар відчув підтримку.

Нещодавно, після участі у фестивалі на Чортківській офензиві, Сергій отримав цікаві пропозиції. Співпрацею з ним зацікавилися музеї і замки. Уже зараз експозиція про голубів, створена Сергієм Кучером, розміщена у Меджибізькому замку на Хмельниччині. Також він веде перемовини з представниками багатьох інших замків про встановлення у них експозицій та міні-голуб’ятень.

Сергій Романович каже, що кожен птах має власні звички і навіть капризи. Проте, якщо голубові стати приятелем, якому він довірятиме, птах буде відданим. А тим, хто хоче зайнятися дресируванням голубів, чоловік радить запастися терпінням, адже голуби тонко відчувають внутрішній стан господаря.

Не менш затратним є професійне голубівництво і з фінансового боку. Крім того, що птахи чимало коштують, їх ще й треба добре годувати. Для своїх "спортсменів" Сергій Кучер корм як купує, так і робить самотужки. У їжі має бути багато вітамінів та мінералів. А для підвищення імунітету пан Сергій додає до води мед та лимон. Крім зернових, воркуни споживають багато зеленини. Загалом у харчуванні голубів є свої нюанси і раціон птахів залежить від періоду. Скажімо, перед змаганнями вони споживають одну їжу, а після – іншу.

"Важливо, – каже співрозмовник, – пильнувати, щоб птахи сильно не погладшали. Якщо вони не зможуть стрімко літати, то вже не будуть спортивними".

Мешканець Тернопільщини вирощує спортивних поштових голубів, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Поштові #голуби #Тернопільщина
live comments feed...