Небайдужим ледве вдалося викликати "швидку" до чоловіка з епілептичним нападом, розповів тернополянин

Про випадок у Facebook написав Oleg Synovets.

"Недавно у Watson, що в ЦУМі 44-річний чоловік знепритомнів та впав на землю, його тіло почало зводити судоми, а руки та ноги тряслися. Перша реакція людей - паніка та ойкання. На щастя поруч з чоловіком була його дружина, яка поводилася дуже впевнено та спокійно, вона лише попросила людей визвати швидку. Але ось швидку не так то просто було додзвонитися на 103, кілька людей почало дзвонити (в т. ч . і я), але безуспішно, ніхто не відповідав, зрештою за кілька хвилин одна дівчина змогла додзвонитися та викликати швидку, яка їхала мінімум 10 хв. За цей час чоловік вже піднявся на ноги та міг ходити.

Люди, якщо часом ви станете свідком коли людина раптово непритомніє і присутні ознаки епілептичного приступу (зводять судоми, труситься тіло), то першим ділом не панікуйте, бо паніка наш найгірший ворог. Хоча іноді не панікувати важко, пригадую як два роки тому повертався на автобусі з Польщі і на митниці в одного пасажира трапився епілептичний приступ, ось тоді було реально страшно, бо людину дуже сильно трусило, йшла піна з рота і все це супроводжувалося сильним хрипінням... медика не було, ні серед пасажирів, ні на митниці. Було кілька хвилин трешу.

Доречно нагадати, що робити при нападі епілепсії:

1. Головне завдання — не нашкодити хворому. Треба людині підкласти щось м'яке під голову. Не можна намагатися розтискати зуби. Так само не потрібно робити штучне дихання або масаж серця.

2. Не треба відразу телефонувати у "швидку". Краще зафіксувати, скільки часу тривав напад. Має бути не більше 5 хв.

3. Потім повернути хворого на бік, щоб не запав язик чи слина потрапила у дихальні шляхи.

4. Перевірити чи є в людини пульс і чи вона дихає.

5. Коли напад закінчиться, потрібно дати людині можливість спокійно прийти до тями. Після нападу може чогось не пам'ятати і бути слабкою.

5. Якщо напад повторився знову, треба викликати швидку допомогу", - йдеться  в дописі чоловіка.

фото: Oleg Synovets
епілепсія швидка допомога
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі