З Почаївської лаври, що на Тернопільщині, до Києва відрядили “православних тітушок”

Завдання у відряджених до Києва "православних тітушок", як підтверджує СБУ, блокувати резиденції, де проживають константинопольські екзархи, причетні до надання Україні Томосу про автокефалію.

УПЦ МП відправляє їх із Почаївської лаври. Про це заявив на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононненко. Зокрема, він зазначає:

"У понеділок їх привезли коштом Житомирської єпархії та киян. Одна з їхніх акцій мала відбутися вчора, проте, напевно, завдяки реакції блогерів, які завчасно попередили, що таке може бути, її не відбулося".

За словами Кононенка, ці акції планували проводити щодня. Також він зауважив, що ці особи "ідуть централізовано і відкрито", додавши:

"Ми отримуємо всю інформацію, але не можемо супроводжувати їх, тому що вони діють в межах чинного законодавства".

Як інформує "Західний аргумент", СБУ  фіксують останнім часом суттєву активізацію російських спецслужб для створення в Україні ситуації так званого "керованого хаосу" через організацію провокаційних акцій із задіянням представників вітчизняних громадських об'єднань.

Віктор Кононенко так коментує можливий розвиток подій:

"Російською стороною вже надано замовлення на проведення низки масових протестних акцій, зокрема біля будівлі Адміністрації Президента, з подальшою активізацією протистоянь для фізичного блокування державних установ".

За його словами, вони підбирають та підкуповують організаторів, які мають переважно "в темну" використати активістів вітчизняних громадських об'єднань, зокрема патріотичної спрямованості. Головна мета псевдопротестних акцій, пікетів та петицій ‒ "примусити" керівництво країни до перемовин з агресором для укладання будь-якою ціною мирних угод на умовах, вигідних Росії. За інформацією спецслужби, також Кремлем розробляється низка заходів, які будуть реалізовані у разі отримання Україною Томоса від Вселенського патріарха.

"Вони передбачають, зокрема, інсценування та провокації, пов’язані із захопленням культових споруд нібито представниками праворадикальних організацій", ‒ наголосив заступник Голови СБУ.

Нагадуємо, що нещодавно намісник Почаївської лаври оприлюднив звернення до вірян УПЦ МП, в якій закликав готуватися до протистояння, щоб обороняти лавру від "внуків Леніна". Також у самому Почаєві спостерігається підозріла активність: невеликими група (15-20) чоловік вірян відправляють автобусами до Києва.

Православні тітушки Почаївська лавра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі