Почаївська лавра, що на Тернопільщині, бачить загрозу в наданні Україні томосу і закликає прихожан готуватися (ВІДЕО)

З наближенням часу надання томосу Українській православній церкві в найбільшій святині УПЦ МП в Західній Україні, Почаївській лаврі, все більше стають явними тривожні настрої. Понад 200 ченців перебувають у невизначеності.

Із початком російської військової агресії до святині прибуває все менше паломників. Охорона лаври на воротах ретельно перевіряє вірян, а саме духовенство вкрай неохоче йде на контакт із медіа.

Як повідомляє "Медіатор", після п'ятнадцяти хвилин розмірковування, у лаврі було вирішують відмовитися від спілкування із журналістами.

"Вам треба священиків чи що? Передали ж. Усе йде по ланцюжку Сказано вам і все. Офіційна позиція на сайті". - Пояснив охоронець.

Від звичайних мешканців Почаєва можна почути різні думки. Ставлення щодо надання томосу тут розділилося.

"...Підтримую! Ми ж українці. Я би вам сказала би, але я не хочу казати. Ви самі мене розумієте". - Відповіла на питання одна перехожа.

"Там є предстоятель церкви, то хай вирішує. А ми прості люди. Нам треба просто ходити в церкву і молитися". - Зазначила інша.

"Ми є держава. В нас повинна бути... А не окупанти тут керувати. Почаївська лавра - це є оплот "московської імперії" на заході України". - Поділився своїм ставлення літній житель Почаєва.

На сайті ж лаври і далі можна прочитати звернення митрополита УПЦ МП Володимира, намісника Почаївської лаври, до вірян із закликом готуватися до боротьби через можливу загрозу для святині від "онуків Леніна по духу".

Також нагадуємо, що СБУ підтвердило інформацію про формування у лаврі груп так званих "православних тітушок", котрі автобусами відправляються до Києва задля провокацій.

Почаївська лавра томос загроза
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі