Тернополянам варто бути обережними

Жителям Тернопільщини варто знати, що з агентствами, які пропонують послуги із реєстрації на «Зелену Карту», пов’язано багато видів шахрайства.

Як розповіла у Тернополі віце-консул Сполучених Штатів Америки Емілі Тікенсон, агентства, які пропонують послуги із реєстрації на «Зелену Карту», можуть використовувати шахрайські схеми. Зі слів жінки, одним із їх видів є пропозиція третіх осіб зареєструвати учасника в лотереї.

Представники агентств можуть виїжджати на площі великих міст, вокзали, ринки, афішувати лотерею «Зеленої Карти» і просто на місці збирати інформацію про людей, які бажають емігрувати в США. Потім людей реєструють, а коли ті виграють, дзвонять і повідомляють новину. Інформацію про місце та дату співбесіди часто розкривають лише за гроші.

— Багато людей довіряють агенціям та дають їм заповнювати анкети. Краще не варто це робити, адже фірми нерідко можуть викрасти ваші дані та щороку заповнюють анкети без вашого відома й дозволу. Якщо ж у системі є багато анкет з вашим ім’ям та прізвищем, вони потім будуть дискваліфіковані. Найкращий варіант – заповнюйте анкети самостійно. Якщо ми отримаємо інформацію, що у вас є багато анкет, або дізнаємося про шахрайство агенції, ми передамо цю інформацію в поліції, проте надалі не зможемо контролювати, як просувається розслідування, — наголосила  Емілі Тікенсон.

Пані віце-консул підмітила, що інколи до них приходили люди, які скаржилися, що подавали лише одну заявку на "Зелену Карту", проте не розуміли, звідки у них декілька анкет. Люди хотіли з’ясувати, хто використовує їхню інформацію, пишуть Тернополяни

Як пояснила гостя, в посольстві збирають дані, хто ж нівелює правилами реєстрації та передають цю інформацію жертвам шахрайства. Люди можуть розпорядитися отриманою інформацією на власний розсуд – можуть подати в поліції або на подавати.

Варто зазначити, що досить часто інформації для реєстрації на «Зелену Карту» можна отримати про особу з її акаунтів у соціальних мережах. Відтак, агентства реєструють людину на програму, причому вона сама про це не знає, а коли виграє, то дзвонять їй і пропонують за гроші надати подальші інструкції для отримання імміграційної візи.Такі схеми можливі частково тому, що учасники надають інформацію про себе третім о собам.

Потрібно памятати, що після реєстрації на сайті, кожному учаснику приходить лист із підтвердженням і особистим кодом, за яким потім можна перевірити стан заявки (виграв ти чи ні), а також дізнатися всю поточну інформацію. Ті ж люди, які реєструються не особисто, коду не отримують.

Тернопіль Зелена_карта шахраї
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі