Усе починається спочатку: на Тернопільщині справу про вбивство Іринки Мукоїди тепер слухатимуть в Чорткові (ФОТО)

Тіло випускниці Іринки Мукоїди зі слідами насильницької смерті виявили зранку 26 червня 2017 року на узбіччі траси у смт. Вишнівець Збаразького району. Підозрюваного, Василя Гнатюка, затримали через тиждень після убивства.

Справу про вбивство Іринки Мукоїди  розглядатиметься у Чортківському районному суді. Дата підготовчого засідання поки не є відомою. Якщо Василь Гнатюк, якого обвинуватили у вбивстві та зґвалтуванні в неприродній спосіб, виявить бажання, аби справу слухав суд присяжних, їх обиратимуть.

Тобто, увесь процес починається заново. У переліку, затвердженому ще у 2016 році Чортківською райрадою – 24 кандидати. Потрібно – п’ятеро: троє основних і ще двоє запасних, які також братимуть активну участь у процесі. І в разі неявки когось з основних присяжних з поважної причини – будуть готові їх замінити.

Як повідомляє "20 хвилин", наразі підозрюваний хоче, аби йому надали копії усіх матеріалів справи (9 томів). Захисник говорить, що у слідчому ізоляторі його підзахисний має можливість ознайомлюватись з матеріалами справи щодня по 2-3 години. Якщо нададуть копії – справа піде скоріше. Неможливість ознайомлення з матеріалами справи – це було однією з причин повернення обвинувального акту прокурору. Адже він, а так переконує адвокат Андрій Русин, складений з істотними порушеннями прав людини. Зокрема, йдеться про невручення копій матеріалів провадження неповнолітньому.

"Підзахисний заявив таке клопотання, щоб слідчий зробив копії матеріалів провадження", - каже Андрій Русин. - "Однак слідчий і прокурор цього не зробили, мотивуючи це тим, о це не є їхнім обов’язком. Тоді питання: яким чином ознайомитись з 9 томами протягом 10 діб? Тернопільський міськрайонний суд обмежив термін ознайомлення саме до 10 діб. За цей час ознайомитись з 9 томами справи нереально".

У Тернопільському міськрайсуді слухати справу вже не можуть – практично всі судді вже долучились до цієї справи. 

Ольга Яремчук, потерпіла у справі як офіційний опікун загиблої випускниці, яку Іринка вважала своєю матір’ю, в розпачі. Каже, на засідання до Чортківського райсуду більше одного разу навряд чи потрапить. Немає ані фінансової можливості – щораз долати 120 км на кожне засідання, ані з ким залишити двох малюків. Після трагедії з Іринкою їх не залишають самих ані на хвилину.

"У нас ніхто не питав. Прислали повідомлення адвокатові з’явитись в апеляційний суд. Нам такого повідомлення не надсилали", - каже Ольга Яремчук. -"Адвокат нам передзвонив. Поїхали. Все тривало 10 хв. Адвокат Андрій Русин пропонував у Збаражі – ми його підтримали. Суддя вийшла з нарадчої кімнати і повідомила: у Збаражі немає присяжних, є в Чорткові і в Тернополі. Тут слухати не можуть. Тому Чортків. Ухвала оскарженню не підлягає. Але це було кілька годин, якщо їздити в Чортків – треба залишати на цілий день. Кому я маю їх лишити? Бабусів-дідусів у нас немає. Його (Василя) бавлять, годують, хай і мені няньку для дітей дають. Адвокат буде їздити на слухання. А я не маю можливості".

Родина зараз перебуває у досить скрутному становищі. Ольга змушена була піти з роботи, аби опікуватись молодшими дітьми. Бо малюки дуже тяжко пережили трагедію з сестричкою Іринкою. Чоловік Ольги, рідний дядько Іринки, працює ремонтником. Проте нещодавно довший час не був на роботі через проблеми з хребтом.

"У нас безвихідь, і виходу я поки не бачу", - каже Ольга Яремчук. - "Плач не плач – не допоможе. Не знаю, може доведеться їхати на сезонні роботи в Польщу, а чоловік буде з дітьми. А як жити? У нашій хаті ще прописана Наталка – рідна мати Іринки. Вона понад 12 років за кордоном, тому субсидій нам не дають. Словом, нічого доброго…"

Нагадуємо, що недавно на Тернопільщині двоє студентів намагалися тричі перерізати дівчині горло, яка, дивом не загинувши, самотужки добралася додому.

Усе починається спочатку: на Тернопільщині справу про вбивство Іринки Мукоїди тепер слухатимуть в Чорткові (ФОТО), фото-1 Усе починається спочатку: на Тернопільщині справу про вбивство Іринки Мукоїди тепер слухатимуть в Чорткові (ФОТО), фото-2 Усе починається спочатку: на Тернопільщині справу про вбивство Іринки Мукоїди тепер слухатимуть в Чорткові (ФОТО), фото-3
Ірина Мукоїд справа суд Чортків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі