• Головна
  • На Тернопільщині дії цукрового заводу можуть завадити нересту риби у водоймах (ФОТО)
15:45, 16 жовтня 2018 р.

На Тернопільщині дії цукрового заводу можуть завадити нересту риби у водоймах (ФОТО)

Поблизу смт Козова на Тернопільщині  виникла конфліктна ситуація між працівниками місцевого цукрового заводу «Радехівський цукор» та громадськими об’єднаннями рибалок. Як стало відомо кореспонденту «0352.ua», останні, захищають  став неподалік заводу від надмірного забору води. 

Громадські активісти згодні надавати цю воду, але, оскільки, в заводу є дозвіл водокористування на забір води з річки Коропець, а не саме з цієї водойми – люди  протестують. Тому, працівники заводу взяли за звичку приїжджати по воду серед ночі, стягуючи накладені дошки. 

Громадські охоронці на раз попереджали  та «заставали на гарячому» забірників води, та вони й надалі порушують усі домовленості.

На підтримку протестувальників  виступили активісти «Протидії корупції та моніторингу екології «Скеля». На їх думку, цю загострену ситуацію могло б вирішити очищення джерел, аби була більша притока. А збільшуючи  притоку, у свою чергу, дозволить  в майбутньому регулювати води у водоймах.

Про факти незаконного забору води уже повідомлено екоінспекцію. Активісти вимагають провести перевірку щодо цього факту та нарахувати штрафні санкції та встановити розмір збитків.

До слова, водойми біля смт Козова раніше будувалась для потреб цукрового заводу. Пізніше цей завод перейшов у приватні руки, а водойма набула статусу вод загального користування. За даною водоймою стали наглядати певні громадські об’єднання рибаків, вони довели  її до більш-менш нормального стану, окрім, стану регулювання води. Завод хоче забирати воду з водойм, але рибаки хочуть зберегти воду, аби у період нересту тут відновлювалась риба. На даних водоймах кожного року проходять по 3-4 різних змагань з риболовних видів спорту. Тому ці стави вкрай важливі для рибалок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #скеля #ГО #став #кодова #цукровий #завод #радехівський #цукор #нерест #риба
Оголошення
live comments feed...