Медики закликають тернополян щепити своїх дітей від дикого вірусу поліомієліту

24 жовтня у світі відзначають День боротьби з поліомієлітом «Стоп Поліо». Всесвітня організація охорони здоров’я вже багато років проводить кампанії з ліквідації дикого вірусу поліомієліту з поверхні Землі.

Одна з таких кампаній була проведена у 70-х роках минулого століття стосовно віспи, на яку люди більше не хворіють. Це саме хочуть зробити й з поліомієлітом.

«Було досягнено значного успіху з винищення дикого вірусу поліомієліту, але ще є ентеровірус – той, який знаходиться у воді, землі, передається від хворої до здорової людини з виділеннями, фекаліями, – розповіла Реально Наталія Галіяш, доцент кафедри педіатрії №2 ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України. – І дитина, не помивши руки після приходу з вулиці, з’ївши недостатньо помиті фрукти чи овочі, може отримати цей вірус. Як правило, розвивається кишкова інфекція, але у значної частини дітей – біля 40% – ми можемо мати ускладнення у вигляді розвитку поліомієліту. Це мляві паралічі, які призводять до того, що дитина не може рухати ногами, руками, а потім відбувається викривлення кінцівок, захворювання дуже тяжке. Ефективного лікування немає від вірусу. Є тільки ефективна профілактика. Для цього проводять вакцинацію, згідно календаря профілактичних щеплень у 2 ,4 та 6 місяців. Перші дві ін’єкції роблять інактивованою поліовакциною. Вона не містить живих вірусів, тому є абсолютно безпечною для всіх дітей, і допомагає створити первинний імунітет – виробити антитіла проти збудника хвороби. Третя вакцинація, у шість місяців, проводиться оральною вакциною, яка містить ослаблені живі клітини вірусу – це капельки, які капають на язичок дитині. Вакцину з ослабленими живими клітинами дають для того, щоб створився місцевий імунітет, адже це своєрідна кишкова інфекція, щоб кишечник дитини мав імунітет від вірусу, який може в нього потрапити. Таким чином, після двох ін’єкцій інактивованої вакцини і однієї дози оральної вакцини дитина повністю захищена. У подальшому робиться ревакцинація оральною вакциною у 6 та 14 років. Закликаємо батьків не боятися робити щеплення проти поліомієліту, оскільки перші дві дози даються інактивованою вакциною, яка в жодному випадку не призводить до захворювання. І коли даємо третю дозу – оральну ослаблену вакцину – вона не спричинить захворювання, а тільки покращить імунітет, і захист дитини від цієї страшної хвороби.».

Тернопіль поліомієліт щеплення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі