На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО)

У четвер, 18 жовтня в м. Чортків, на базі гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу відбулись гарнізонні тактико-спеціальні навчання. 

В них взяли участь сили та засоби Чортківського гарнізону Управління ДСНС України у Тернопільській області (4 одиниці спеціальної техніки та 41 чол. особового складу 6-ї ДПРЧ та Чортківського районного відділу). Також до навчань залучено бригаду центру екстреної медичної допомоги, групу оперативного реагування Чортківського відділу поліції ГУ НП України у Тернопільській області та працівників гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу. Повідомляє «За Збручем».

Згідно тактичного задуму, в кімнаті гуртожитку на четвертому поверсі будівлі, внаслідок короткого замикання електропобутового приладу виникла пожежа.

Про подію черговим персоналом сповіщено керівництво закладу та повідомлено екстрені служби районного центру. До прибуття пожежно-рятувальних відділень, за допомогою системи оповіщення, організовано евакуацію студентів гуртожитку, в кількості 70 чоловік. Енергетиком об’єкту відключено електропостачання.

На момент прибуття рятувальників пожежа швидко набирала обертів та супроводжувалась значним задимленням, що поширилося по четвертому та п’ятому поверхах. будівлі. На місці події було створено оперативний штаб з ліквідації пожежі та 3 оперативних дільниці. Одночасно з пошуково-рятувальними роботами, вогнеборці провели розстановку сил та засобів. Першим відділенням, що прибуло до місця виклику прокладено магістральну рукавну лінію до входу та в складі ланки ГДЗС, проведено евакуацію мешканців, що не встигли своєчасно покинути будівлю та подано ствол на гасіння пожежі. Другим відділенням в складі ланки ГДЗС проводилась подача води на поповнення цистерни автомобіля першого відділення та подача  ствола на захист приміщень третього поверху. Третє відділення за допомогою автодрабини здійснювало рятування потерпілого, що не міг самостійно вибратись з умовно охопленого вогнем приміщення та здійснювало захист приміщень п’ятого поверху гуртожитку.

Підводячи підсумки тактико-спеціальних навчань, при сутній на заході начальник оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віталій Осадчий вказав на основні аспекти при проведенні аварійно-рятувальних робіт на подібних об’єктах та наголосив на необхідності тісної та злагодженої взаємодії між усіма спеціалізованими службами цивільного захисту, для забезпечення максимальної безпеки людей. Він відзначив: «Такі навчання допомагають відпрацьовувати стратегію та тактику реагування на надзвичайні події та дозволяють підтримувати сили та засоби Служби порятунку в підвищеній готовності до реагування на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру».

На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-1 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-2 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-3 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-4 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-5 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-6 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-7 На Тернопільщині горів гуртожиток, евакуювали 70 людей (ФОТО), фото-8
тернопіль чортків тактично_спеціальні_навчання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі