«Тернопільські м’ясоїдні тварини - вакциновані, епідемії чумки у місті - немає» - запевняють в управлінні Держпродспоживслужби

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області завіряють жителів Тернополя та власників домашніх собак – епідемії немає.

А повідомлення про епідемію чумки у Тернополі, що поширюється в соцмережах – неправдиве (https://www.facebook.com/groups/150039262328621/permalink/246784805987399/).

«ПОВІДОМЛЯЄМО, що станом на 22.10.2018року місто Тернопіль є благополучним щодо чуми м’ясоїдних (собак), а також гепатит, ентерит, аденовірус, лептоспіроз.

Найкращий спосіб щодо запобігання даних хвороб тварин – це профілактика, а саме вакцинація, яку проводять у 2-х місячному віці. Щоби діагностувати чумку у собак необхідно звертатися до висококваліфікованих лікарів ветмедицини у приватні клініки, а також повідомляти міську держлікарню ветмедицини про захворюваність тварин, загибель їх тощо», - зазначається у повідомленні управління.

У Держпродспоживслужбі наголошують, що для отримання здорового повноцінного поголів’я необхідно дотримуватися відповідних рекомендацій:

- контрольоване розведення різних тварин з дотриманням умов догляду, годівлі, утримання коштом власника(забезпеченням добавок з мікро- і макроелементами, вітамінами

- забезпечення тварини ветпаспортом у держлікарні з подальшими ветпрофзаходами (вакцинація проти чуми, сказу) та обробками (ендо і екзопаразити) щодо недопущення різних інфекційних та інвазійних хвороб

- проведення ідентифікації тварини (чіпуванням) із занесенням в міжнародну базу даних

-проведення профілактичної дезінфекції в місцях утримання тварин.

«Заборонено реалізацію непродуктивних тварин (собак, котів і ін. тварин) в місцях стихійної (несанкціонованої) торгівлі, а також без ветеринарно-супровідних документів із відміткою про сказ», - попереджають тернополян.

тернопіль чумка собаки вакцинація епідемія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі