"В дитинстві налякав кінь, котрий зірвався на задні ноги": тернополянин, який заїкається, розповів, як із цим жити

22 жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей, що заїкаються. Принагідно 20-річний тернополянин Віталій Шевчук розповів про проблеми, з якими він зіштовхувався через своє заїкання.

Психологи запевняють, що ця проблема існує в людей здебільшого лише на психологічному рівні. Заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками у мовленні. Серед знаменитих заїк є такі люди, як: Вінстон Черчилль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон та Брюс Вілліс.

Тернополянин Віталій Шевчук почав заїкатися через сильний стрес, який він отримав в дитинстві. Віталія в дитинстві налякав кінь, який раптово зірвався на задні ноги. 

"Я цього випадку сам зовсім не пам’ятаю, мені розповіли про це рідні", - каже Віталій. - "Відколи я себе пам’ятаю, то заїкаюся. Для мене це завжди було проблемою, з якою я не міг спокійно жити".

Віталій каже, що він з дитинства цього соромиться, тому ріс досить мовчазним. Розповідає, що з нього часто насміхались старшокласники в школі, але потім він став менше хвилюватись через своє заїкання, і, відповідно, починав менше заїкатись. 

"Коли підріс, я зрозумів, що не варто боятись своїх недоліків", - каже Віталій. - "Зараз заїкання зовсім не заважає мені жити. Я можу спокійно спілкуватись з людьми без хвилювання виступати навіть перед публікою."

Як повідомляє "20 хвилин", у лікуванні заїкання є два основних підходи: навчити людину повільної та плавної мови чи простому ставленню до проблеми. Логопед також може допомогти у лікуванні, він може навчити людину правильно дихати і володіти власним голосом.

Саме психолог може допомогти легше ставитись до своєї проблеми. Також заїкання можна повністю позбутися. Потрібно намагатися говорити спокійно, повільно, розслаблено, часто робити паузи. Особи з цією вадою мовлення майже без заїкання співають, шепочуть чи розмовляють самі з собою.

Заїкання стрес впоратися
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі