Вадим Боярський окреслив основні зміни у програмі житлових субсидій

Субсидії на житлово-комунальні послуги в області вже встигли отримати 83 тисячі громадян. Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації Вадим Боярський під час брифінгу стосовно внесених Урядом основних змін у порядку нарахування субсидій, що вступили в дію з 1 жовтня.

«Людям, які отримували субсидії влітку, непотрібно звертитися за перепризначенням субсидії на зимовий період, — пояснив Вадим Боярський. — А при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти, а також спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову. Субсидію на загальних умовах можуть отримати й ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця».

Як наголосив директор департаменту соцзахисту населення, серед основних змін, внесених за пропозицією у тому числі й облдержадміністрації, — зняття обмеження щодо загальної житлової площі. Донедавна вона не перевищувати 120 кв. м для квартири та 200 кв. м для індивідуального будинку. Сьогодні при розрахунку права на призначення субсидії враховується лише опалювальна площа житла.

У той же час на понаднормову житлову площу, але не більш ніж на 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, особи, які досягли пенсійного віку чи отримують пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Якщо власник домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах (наявність працездатніих алко- чи наркозалежних, онкохворі), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій, що працює на постійній основі при райдержадміністраціях та виконкомах міст обласного значення.

Важлива зміна, що стосується обов’язкової плати за певну спожиту послугу: субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Наприклад, якщо розмір обов’язкового платежу становить 200 грн на місяць, але, фактично, домогосподарство спожило її тільки на 120 грн, оплаті підлягатиме лише 120 грн.

Варто наголосити, якщо субсидію на новий рік 2018-2019 уже призначено, тоді її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами.

«Хочу нагадати щодо сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Якщо громадянин не працює, але сплачує ЄСВ протягом трьох останніх місяців, за які враховуватиметься дохід під час призначення субсидій, він має право на призначення субсидій на загальних підставах», — зазначив Вадим Боярський.

Про механізм сплати єдиного соціального внеску розповіла начальник відділу Головного управління Пенсійного Фонду України в Тернопільській області Лідія Миколайчук.

«Якщо людина не являється застрахованою особою, вона має право звернутися в органи фіскальної служби для укладання договору про добровільну участь. Якщо особа застрахована, тоді вона повинна звернутися з документами у Пенсійний фонд», — зазначила Лідія Миколайчук.

Довідково:

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

- Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу, за рішенням Комісії з питань призначення житлових субсидій.

- Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

- Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогосподарство, у якому зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

субсидії Вадим Боярський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі