На Тернопільщині відбулося слухання у справі підозрюваного у вбивстві Ірини Мукоїди: адвокати стверджують, що дії суду були незаконними

Справа розслідування вбивства 17-річної Ірини Мукоїди з Вишнівця досі триває. Вже більше року на лаві підсудних перебуває підозрюваний у скоєні злочину – неповнолітній Василь Гнатюк, якого утримуюють за гратами.

Як повідомляє "В Курсі", зважаючи на те, що судові засідання все ще знаходяться на етапі підготовчих, адвокати переконані, що розгляд справи умисно затягують.

Чи не кожного слухання знаходяться нові причини для відкладення, перенесення засідання або ж винесення чергової ухвали про продовження терміну тримання під вартою.

Нещодавно у Чортківському районному суді відбулося засідання по справі Василя Гнатюка. Втім засіданням його назвати важко, оскільки дії суду були незаконними.

На цьому наголошує захисник підозрюваного Андрій Русин:

“Незрозумілим і дивним є те, що клопотання прокурора про продовження міри запобіжного заходу розглядали не в порядку судового засідання, а окремо. Тобто окремо від судового процесу”.

Як зазначив адвокат, на досудовому розслідуванні можуть проводитись окремі процесуальні дії, такі, як обирання і продовження міри запобіжного заходу, накладання арештів, проведення обшуків і т.п. Разом з тим, існують дії, які повинні проводитись виключно в судовому слідстві, в порядку підготовчого або звичайного судового засідання.

“Те, що розглядали сьогодні, та, відповідно, до чого винесли ухвалу, є окремим процесуальним видом. Кримінальним процесуальним кодексом це не передбачено. Оскільки такого роду клопотання розглядаються виключно в статтях 314, 315 КПК України. Це можна легко назвати незаконною дією суду щодо продовження міри запобіжного заходу. Адже розгляд клопотання був проведений не в рамках підготовчого судового засідання”.

Коли буде призначене наступне слухання – допоки невідомо. 

Суд вбивство Ірини Мухоїд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі