Медики порадили тернополянам, як правильно купатися на Водохреще, щоб не занедужати

Кожного року водохрещенські купання збирають безліч людей: у цей день священики освячують воду у водоймах, і всі охочі можуть пірнути у крижану воду. За народними повір’ями вважається, що цього дня неможливо захворіти – вода 19 січня цілюща.

Проте чи всім можна занурюватися у холодну воду і чи не призведе це до жодних наслідків? Медики розповіли про головні протипоказання для святкових купань. Кому не можна пірнати в ополонку, чи варто вживати алкоголь перед зануренням та що робити, аби не застудитися опісля.

Категорично забороняється занурюватися в крижану воду тим, хто має хронічні захворювання, зокрема серцево-судинної і нервової систем. Також тим, хто хворіє на цукровий діабет, бронхіт, астму, ревматизм, радикуліт. Будь-які захворювання сечостатевої системи також є протипоказаннями до занурення. Якщо людина непідготовлена, то можна на Водохреще тільки 1 хвилину контактувати з холодною водою, а занурюватися потрібно поступово. Перед самим занурюванням заборонено вживати будь-який алкоголь. Дітей до 3 років, безперечно, не можна брати з собою занурюватися – у них через крижану воду може статися навіть зупинка дихання.

Якщо ж трапилося переохолодження, то спершу слід витягнути людину з води, натягнути на постраждалого якийсь теплий одяг або ковдру, або рушник, забрати в тепле приміщення, дати гарячий чай. Найголовніше завдання — зігріти. Якщо немає обігрівальних пристроїв – можна користуватися навіть пляшками з теплою водою.

З одного боку, ці зимові купання – гарно і навіть корисно, але тільки тоді, коли людина повністю здорова та фізично підготовлена.

Терапевти переконують: тенденція, що частіше занурюються чоловіки, бо жінки можуть захворіти "з гінекології" – цілком невиправдана. Тому що чоловіки після перебування у воді можуть самі захворіти – і на простатит, і цистит від переохолодження. Велика вірогідність застудитися.

Усе необхідно добре зважити, тобто діяти без фанатизму. І не забувати, що алкоголь і купання в ополонці – несумісні.  

Водохреще ополонка поради медиків купання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі