"Готика серед хрущовок": ізраїльтянин зняв відео про містечко на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО)

9 березня на каналі "Арт-Бланш" в мережі TouTube з'явився цікавий відеофільм про тернопільське місто "Готика серед хрущовок – Чортків", автор якого уродженець Чорткова Кирило Рубштейн, що мешкає тепер в Ізраїлі, розповідає   про місто свого дитинства, особливості його неповторної архітектури.

Давно не відвідуючи Чортків, людина зі сторони помітила багато речей, на які місцеві мешканці та й тернополяни загалом не звертають особливої уваги. Іноземець акцентує увагу на тому, чого дуже бракує місту з його самобутньою архітектурою, історією, розташуванням.

У подібних містах туристичну галузь необхідно активно розвивати, вважає Кирило, й над цим потрібно серйозно попрацювати.

В Україні є багато цікавих для туристів міст, подібних до Чорткова, "маловідомих,  недооцінених, але які заслуговують на увагу. Тому,- закінчує коментар відео Кирило,- якщо ви будете в Західній Україні, у Тернопільській області – обов’язково відвідайте Чортків!"

Відеоролик відзнято у дні католицького Різдва наприкінці 2018 року, коли Кирило гостював у своєї бабусі. Літні кадри панорами доповнені зйомками з квадрокоптера, отримані з відкритих джерел.

Журналісти  зв'язалися з автором фільму через Фейсбук, і ось що вдалося дізнатися про цього цікавого талановитого хлопця.

Як повідомляє "Чортків. Сіті", народився у Чорткові у 1991 году, звідки родом його батько. Мати походить з Азербайджану, м. Сумгаїт, де батько і познайомився з нею, будучи там на роботі.

Після сумнозвісних подій кінця 80-х, глава сім'ї перевіз матір до себе в Західну Україну, у Чортків, де вони поселилися у бабусиній квартирі в хрущовці, що вище костелу (вона є на відео).

Тим часом сім`я матері переїхала на проживання до Харкова. Коли хлопчику було 2 чи 3 роки, туди ж перебралися і його батьки, забравши дитину з собою.

У Чорткові, каже Кирило, їм жилося добре, але було мало роботи. А у великих містах з цим завжди легше.

У Харкові він закінчив школу, університет ім. В.Н.Каразина за спеціальністю біолог-фізіолог, навіть трохи попрацював за фахом. Проте ще на останніх курсах став відвідувати уроки комп'ютерної графіки. Там викладали також історію мистецтва, яка його неабияк захопила.

Будучи по лінії батька євреєм, вирішив поїхати до Ізраїлю на навчальну програму комп’ютерної графіки і відеомонтажу. У ту ж пору почав займатися каналом на YouTube. Так з'явився "Арт-Бланш".

Його аудиторії, каже, дуже подобаються випуски про архітектуру. Ним уже було змонтовано ролики про конструктивізм, бруталізм, радянську архітектуру на прикладі хрущовок. Тому й вирішив розповісти про готику, використовуючи як приклад рідне місто – Чортків.

Канал "Арт-Бланш" веде більше року. Його ідея – подавати інформацію про різні явища і напрямки в мистецтві простою мовою, з позиції побутового споживача. Не перевантажувати глядача тоннами дат і термінів, а намагатись розібратися у самому явищі.

До Чорткова Кирило раніше приїжджав кожне літо, але останніх 7-8 років не бував. Тут досі мешкає його бабуся, якій 91 рік, дядько з тіткою та один з двоюрідних братів.

"Готика серед хрущовок": ізраїльтянин зняв відео про містечко на Тернопільщині (ФОТО+ВІДЕО), фото-1
Готика хрущовки Чортків
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі