"Зайдеш в ліс... а там жодного птаха" - у Тернополі ліквідатори аварії на ЧАЕС розповіли про наболіле (ВІДЕО)

Нові, але покинуті будинки, розпач в очах місцевих жителів та смертельні недуги. Такими словами ліквідатори описують наслідки вибуху на АЕС у Чорнобилі. Чоловіки поділились своїми спогадами та вшанували пам'ять людей, які загинули у ті часи. Передає Т1.

З кожним роком їх стає все менше. Людей, які ліквідовували наслідки Чорнобильської катастрофи - найбільшої за всю історію ядерної енергетики. Вибух четвертого енергоблоку призвів до величезної кількості загиблих, економічних збитків та смертельних недуг. Від них люди і до сьогодні страждають.

Пан Сергій щороку приходить сюди - до пам'ятника у Тернополі. Тут  зі сльозами на очах пригадує людей і події. У свої 28 він поїхав добровольцем у спецбатальйон "Гаї", члени якого забезпечували безперебійні рух транспорту та постачання вантажів на Чорнобильську станцію.

"Дуже страшно. Це вже ми літом були, коли приїжджали в покинуті села, а там нові гарні будинки стояли. А всі подвір’я були зарослі будяками. Все вродило, а птахів не було, жодної пташини", пригадує ліквідатор наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС Сергій Анцібор. 

Пан Сергій розповідає, події тих років завжди залишаться у пам’яті. До сьогодні чоловік згадує стривоженість людей, вони не розуміли що відбувається. 

 Борис Коваль у зоні Чорнобильської АЕС провів 5 місяців свого життя. Згадує, коли його разом із товаришами відправили на небезпечну територію, ніхто не хвилювався. А вже перед в’їздом відчули масштаби події та її наслідки.

"Коли ми заїхали в зону, то картина була дуже тягуча, доми та вулиці - все пусте, ніби вимерло. Людей було багато, займалися своєю роботою без паніки. Займалися поставкою грузів на АЕС та Чорнобильську зону", розповідає голова ГО інвалідів-ветеранів органів внутрішніх справ "Чорнобильський щит" Борис Коваль.

Чоловік каже, спочатку наслідків радіації ніхто не боявся. Але через кілька тижнів роботи у Чорнобилі, пан Борис відчув на собі наслідки вибуху. Тепер розуміє, це через те, що з захисту чоловіки мали лише респіратори.

Сьогодні, у 33 річницю вибуху, до меморіального комплексу "Жертвам Чорнобильської катастрофи та ядерних випробувань" прийшли самі учасники, родичі постраждалих, влада міста, краю  та просто небайдужі. Кожен розуміє, що вшанувати пам’ять тих, хто загинув - це найменше, чим можемо їм подякувати. Віддячити хвилиною мовчання тим, хто віддав своє життя, аби зробити масштаби катастрофи хоча б на грам, але меншим.

тернопіль чорнобидиль чаес
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі