• Головна
  • У Почаївській Лаврі відбулася зустріч прихильників Москви з чотирьох країн
20:01, 13 червня 2019 р.

У Почаївській Лаврі відбулася зустріч прихильників Москви з чотирьох країн

На вихідних у Почаївській Лаврі настоятель монастиря УПЦ МП митрополит Почаївський Володимир зустрівся з представниками трьох помісних православних церков.

Як повідомляє "За Збручем", серед іноземних гостей обителі були священнослужителі Кіпрської, Сербської та Польської православних церков.

Невипадково, що дві останні церкви постійно критикують за вплив з боку Росії. Як відомо, Сербська Православна Церква здавна отримує значні фінансові вливання з Росії на будівництво храмів.

Очільника Польської Автокефальної Православної Церкви ЗМІ взагалі підозрюють у співпраці зі спецслужбами часів соціалістичної Польщі, підконтрольної СРСР. Вплив на Польську Православну церкву з боку Росії, вочевидь, зберігся і дотепер. Для прикладу, православні священики з польського міста Білосток, які на вихідних зустрічались з настоятелем Почаївської Лаври, не лише регулярно возять своїх парафіян на паломництво в Росію, а навіть організовують для них курси з вивчення російської мови.

Щодо Кіпрської Православної церкви, то вона хоч і має парафій майже вдвічі менше, ніж сукупно лише одна Тернопільська область, проте все ж засудила Російську Православну Церкву за її агресивну церковну політику щодо України. Втім, і в невеликій та лояльній на перший погляд до України церкві Кіпру представникам Московського патріархату вдалось знайти свого прихильника та привезти його у Почаїв для імітації підтримки УПЦ МП.

Перед цим представника Кіпрської Православної Церкви архімандрита Нектарія Бакопулоса місцеві московські священики возили селами Тернопільщини, що вийшли з Московського патріархату. Під час поїздок іноземного гостя залякували небилицями про "кровожерливих бандерівців", які "захоплюють" ними ж побудовані храми.

Так, за інформацією, зібраною журналістами, в селі неподалік Почаєва прихильники УПЦ МП поширюють історії про те, як "вимерли 13 активістів", які хотіли перевести парафію до української церкви.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Почаївська #лавра #зустріч #прихильників #Москви
Останні новини
Оголошення
live comments feed...