• Головна
  • "Це реліктове дерево, яке пам’ятає ще динозаврів": на Тернопільщині жінка вирощує близько 200 екзотичних рослин (ВІДЕО)
20:31, 2 серпня 2019 р.

"Це реліктове дерево, яке пам’ятає ще динозаврів": на Тернопільщині жінка вирощує близько 200 екзотичних рослин (ВІДЕО)

Дерево, що за рік виростає на 3 метри, кущ, на який злітаються усі метелики, ліана, плоди якої мають ефект женьшеню. Ці та інші екзоти вирощує у себе на городі жителька Скалата Підволочиського району. Колекцію заморських дерев, кущів та квітів жінка збирала понад 30 років.

За освітою Емілія Панкевич – агроном. Зараз їй 75 років. Попри такий поважний вік Емілії Михайлівні вистачає сил та енергії на незвичне хобі. На 12 сотих городу у Скалаті вона вирощує близько 200 екзотичних дерев, кущів та рослин. Жінка показує свою найбільшу гордість – актинідію.

"Дозріває у вересні. Ягоди дуже смачні, з ананасним смаком. А такі візьмеш у рот і вони розпливається як масло", - каже жителька Скалата Емілія Панкевич.

Таким хобі Емілія Панкевич почала займатися ще 30 років тому. Все почалося з карликової ялинки, яку вона замовила через посередників аж з Америки. На той час за одну щепу заплатила 250 рублів. Це були величезні гроші. З листя гінкго білоба пані Емілія робить лікувальні настоянки. А ще його сушить на чай. Жартує, що це дерево лікує все, окрім смерті.

"Це реліктове дерево, яке пам’ятає ще динозаврів. Воно немає шкідників, хвороб, витримує 70 градусів морозу. Воно лікувальне, лікує весь організм", - каже Емілія Панкевич.

Інжир у господині плодоносить двічі: навесні і влітку.

"Я думаю собі, що Єва согрішила не яблуко вкусивши, а інжир. Тому що потім вони прикривалися листочками такими шкіряними, інжирними", - розповідає Емілія Панкевич. - "Це лохина скандинавська, має такі самі лікувальні властивості, як чорниця. Але чорниці треба кислий грунт, крапельне зрошення. От бачите - під плотом посадив, підв’язав, бо ягід багато, вони гнуться. А поруч росте адамове дерево, або, як його ще називають, павловнія. За рік воно може вирости на 3 метри. 

Замість тополі на вулиці можна посадити таке енергетичне дерево. Від нього алергії нема, а ще він багато виділяє кисню і забирає вуглекислого газу. Це метеликовий кущ, на нього злітаються усі метелики, а запах божественний".

Про своє хобі Емілія Панкевич може говорити годинами. Зізнається, що рослини додають їй сил і дарують гарний настрій.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

#Екзотичні #рослини #жінка #Тернопільщина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...