"6 кг старовинних монет": очевидці розповіли, як на Тернопільщині виявили скарб (ВІДЕО)

Шість кілограмів старовинних монет знайшли у Збаражі на території монастиря. Працівники Національного заповідника "Замки Тернопілля" досліджують історію їх походження та приводять у належний вигляд.

Це був звичайний робочий день. Другого серпня Юрій Ятищук, виконував свою буденну роботу, а саме викопував яму під вапно на території монастиря, що у Збаражі. Як раптом відчув, що ковшем від екскаватора щось зачепив.

"Зачепив ковшем, розбив його на половину, бо половина ще лишилась в землі, потім вибрали. А решта напевно десь там є, бо я його не бачив. Стан у них такий собі, деякі були дуже зелені аж коричневі, а деякі нормальні", - каже водій екскаватора Юрій Ятищук.

Далі скарб, а саме 6 кілограмів монет, передали у Національний заповідник "Замки Тернопілля". Там працівники привели їх у належний стан та почали досліджувати історію походження.

"Частина цих монет посортована - це 20 грош 1923 року. Над іншою частиною ми ще працюємо, миємо їх у розчині столового оцту та солі. Потім миємо у мильному розчинні води. Найбільше монет є по 10 і 20 грош 1923 року. Також багато є 5 і 2 грош. Років ми поки що не визначили. І є 4 монети номіналом 1 грош 1929 року", - каже молодший науковий співробітник фондового відділу Національного заповідника "Замки Тернопілля" Оксана Пришляк.

Щоправда, знайшли не лише монети. У ямі під банкою зі злотими, виявили фрагмент кераміки. У Національному заповіднику припускають, можливо це був горщик. Після дослідження монети та фрагмент кераміки поповнять виставкові зали.

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Шість кілограм монет Тернопільщина скарб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі