• Головна
  • На Тернопільщині реорганізовують інтернатні заклади: яка доля чекає дітей? (ВІДЕО)
16:01, 30 жовтня 2019 р.

На Тернопільщині реорганізовують інтернатні заклади: яка доля чекає дітей? (ВІДЕО)

6 інтернатних закладів на Тернопільщині реформують. Наша область стала учасником пілотного проекту від Мінсоцполітики, згідно якого до 2026 року в Україні повинні повністю ліквідувати інтернати. На черговому засіданні експертної групи говорили про Збаразьку загальноосвітню санаторну школу- інтернат та Тернопільський будинок дитини. Про їх подальшу долю та чому саме Тернопільщина взяла участь однією із перших областей знає Оксана Рогачук. Розповідає Т1.

Тернопільщина стала учасником пілотного проекту Мінсоцполітики про реформування та трансформацію інтернатних закладів. На разі вирішують подальшу долю Збаразької загальноосвітньої санаторної школи- інтернат. Загалом у закладі навчається 138 дітей, тут вони здобувають освіту та мають змогу оздоровитися. Мова йде про дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

-  Нам говорять про те, що можливо це буде не ліквідація санаторної школи а трансформація у інший навчальний заклад. І оскільки це відбувається під супроводом спеціалістів, я думаю це все буде гарно відображено в інтересах дитини. Це буде найкраще в інтересах нашого майбутнього., - розповідає в. о. директора Збаразької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів Тернопільської обласної ради Наталія Саламанюк.

Наразі йде мова, що Збаразьку санаторну загальноосвітню школу- інтернат ймовірно трансформують в заклад із освітніми послугами та посиленою фізичною підготовкою. І реалізувати це вдасться досить швидко, оскільки поряд знаходиться військовий коледж. Його керівництво відкрите до співпраці.

- Можливо буде перший такий пілотний проект в країні і ми будемо мати змогу виховувати майбутніх патріотів, офіцерів і спортсменів, майбутніх керівників з юного віку. І в подальшому матимуть послідовність освіти, в першу чергу у нашому військовому коледжі навчатимуться і в подальшому обирати шлях військового офіцера, - каже полковник, начальник Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою фізичною підготовкою  Вадим Ластовицький.

Завдяки даній ініціативі в Україні не буде традиційних інтернатних закладів, а створять альтернативні варіанти. Мова йде про розвиток соціальних послуг на місцях, створення будинків сімейного типу, прийомних та патронатних сімей. І найголовніше- діятимуть лише в інтересах дитини.

- В контексті ставлення та відношення до дитини, і найбільше до дітей з певними потребами: сиротинці, інваліди і з різними формами хвороб. Потрібно виробити стратегію як це саме повинно відбуватися і як держава повинна опікуватися такими людьми. Більше того, позитив діяльності такої групи в тому, що вони вивчають соціально побутові умови таких сімей і дають предметні і дають рекомендації як виходити з таких ситуацій, - розповідає заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

Моніторингова група працює на Тернопільщині вже близько 9 місяців. За цей час вдалось вивчити ситуацію у нашій області та окреслити чіткі завдання роботи у найближчий час.

- Зараз перших 2 заклади буде представлено план їх реформування. Ці плани повинні відповідати найкращим інтересам дитини. Тобто, ми маємо запропонувати ті варіанти, які дозволять повернути в сім'ї свої або замісні. З іншої сторони ми маємо запропонувати послуги, які будуть допомагати, щоб ці діти  виховувались у сім'ї, - каже заступниця керівника проекту технічної допомоги Міністерства соціальної політики в сфері реформування інтернатних закладів в Україні Зінаїда Кияниця.

Тернопільщина стала учасником цього пілотного проекту, адже місцева влада розуміє, що найголовніше для дитини це жити та виховуватись у сім'ї. Адже той факт, що  92% дітей, які перебувають в інтернатних закладах мають одного чи двох батьків, вимагає від громади рішучих дій із реформування інтернатних закладів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...