• Головна
  • Італійські вчені з'ясували, що коронавірус руйнує гемоглобін: чим це небезпечно
21:12, 18 квітня 2020 р.

Італійські вчені з'ясували, що коронавірус руйнує гемоглобін: чим це небезпечно

Італійські вчені з Університету Верони дійшли висновку, що у разі важкої форми захворювання коронавірус атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин. У таких випадках штучна вентиляція легенів є марною. 

Результати опубліковані у виданні Hematology, Transfusion and Cell Therapy. Пише ТСН.

Дослідження показали, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів з більш важкою формою захворювання порівняно з тими, у кого вона перебігала легше або безсимптомно.

Науковці проаналізували дані 1210 пацієнтів з Covid-19, у 224 з яких хвороба перебігала важко. Аналіз показав, що рівень гемоглобіну був значно знижений у пацієнтів з більш важкою формою захворювання порівняно з тими, у кого воно перебігало легше або безсимптомно.

Таким чином прогресувальне зниження концентрації гемоглобіну може відображати прогресування клінічного погіршення. Середньозважена різниця між важкими і легкими хворими склала -7,1 г / л.

Робота італійських вчених збігається з незалежно виконаним дослідженням китайських біологів, яке показало, що Covid-19 атакує гемоглобін в еритроцитах і робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин.

Як відомо, одним з найбільш серйозних ускладнень Covid-19 вважається гострий респіраторний дистрес-синдром, який виникає, коли рідина накопичується в легенях і кисень не може потрапити в кров, що утруднює дихання пацієнтів.

Нові дані можуть змінити клінічні рекомендації для лікування хворих коронавірусом. Можливо, замість штучної вентиляції доцільніше застосовувати трансфузії (наприклад, переливання крові або еритроцитів), щоб запобігти розвитку важкого стану і смерть.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#італія #коронавірус
ТОП новини
"ТЦК шукають чоловіків із цими професіями, мобілізація не надасть відстрочки багатьом": повістки із 1 листопада, штрафи
"Група в балаклавах проникла, здерла прапор і втекла": що відбувається у Тернополі (ВІДЕО)
"Всі в Україні приголомшені новою інфекцією, хвороба несе нестерпний біль і смерть": вірус проникає у мозок, чекає біда
"Прогноз погоди налякав навіть синоптиків, злива та неймовірний дощ вируватимуть у областях": буде холод, негода і вітер
Оголошення
live comments feed...