Вся риба в нерест зупиняється перед греблею або потрапляє на турбіну: на Тернопільщині незадоволені встановленням ГЕС (ФОТО)

У Чорткові на річці Серет функціонує мала гідроелектростанція. Про те, що ГЕС несе шкоду екології та спричиняє зниження популяції риби в річці повідомив місцевий житель Олександр Степаненко. Пишуть Тернополяни.

Зараз саме нерестовий період. Олександр Степаненко розповідає, що біля ГЕС немає жодних натяків на рибохід, гребля глуха. За його словами, це добре видно на фото.

«Вся риба, яка мігрує у період нересту, у кращому випадку зупиняється перед греблею, а у гіршому - потрапляє на турбіну.

До питання про "екологічність" малої гідроенергетики та обгрунтованість встановлення "зеленого тарифу" для малих ГЕС. Згідно Водного кодексу (ст. 66) гідроенергетичні підприємства зобов'язані здійснювати пропуск риби до місць нересту відповідно до проектів рибопропускних споруд. Рибопропускних споруд проектом ГЕС не було передбачено, але йому аплодували у міській раді. А Мінекології свого часу підписало позитивний висновок державної екологічної експертизи». – написав чоловік у спільноті За дружню до Природи енергетику.

Вся риба в нерест зупиняється перед греблею або потрапляє на турбіну: на Тернопільщині незадоволені встановленням ГЕС (ФОТО), фото-1
тернопіль гребля ГЕс риба нерест
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі