• Головна
  • "Наш народ не склав тест на людяність, це найбільший біль": священник, який перехворів коронавірусом (ФОТО)
20:13, 27 травня 2020 р.

"Наш народ не склав тест на людяність, це найбільший біль": священник, який перехворів коронавірусом (ФОТО)

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні перетнула позначку у 20 тисяч — населення невеликого міста, на кшталт Генічеська чи Тростянця — утім говорити про лікування та життєві зміни готовий далеко не кожен. Хтось називає це емоційно важким періодом і не готовий його пригадувати, хтось — досі боїться розголосу та осуду.

Священник Української Греко-Католицької Церкви Володимир Ващук був першим інфікованим у шахтарському містечку Червонограді на Львівщині. Його церкву Пресвятої Богородиці-Владичиці продезінфікували та зачинили на карантин, інших священників та їхні родини відправили на самоізоляцію. Серед прихожан хворих не було, запевняє отець.

— Чи вважали ви церкву особливою, захищеною територією, до якої не дістанеться коронавірус?

"Бачте, церква — це не бункер, не стратегічний об’єкт, який захищений з усіх сторін. Церква — це Божий народ, Божий люд, люди. Церкву наповнюють віряни, вона є з живої людини, яка працює, молиться, навчається, тому говорити, що церква є цілком захищена від цього вірусу — не можна".

— Як і коли ви дізналися, що інфікувалися коронавірусом?

"9 квітня я потрапив у легеневу лікарню, у мене була двостороння пневмонія. Перед цим працював — різав для церкви дрова, не цураюся фізичної роботи — зіпрів дуже, спітнів, застудився.

Забрали мене в обідній час у четвер, хоча в середу, 8-го, і потім 9-го робили експрес-тести — вони були негативні.

Але я вже не міг бути вдома, бо була висока температура, і збити її не вдавалося. Ми домовилися (поїхати) в легеневу лікарню, бо вони єдині приймали, місцева лікарня не приймала.

Мене лікували у четвер, п’ятницю, суботу до половини дня, і на половині дня отримав ще "приємнішу" новину — кинувся в холодний піт — сказали, що в мене коронавірус! І звідти я вже потрапив в інфекційну лікарню — приїхала швидка і забрала мене до Львова".

— Припускаєте, де могли підхопити COVID?

"Я не знаю, де я міг інфікуватися, знаю, де я захворів на пневмонію".

— Як ви сприйняли хворобу, коли про неї дізналися?

"Пневмонія давала про себе знати, бо ж це двостороннє запалення, важкий був стан. Тих три дні були найважчі. І коли я дізнався про коронавірус — був шок, бо зразу на думку спадають ті всі новини, які отримуєш перед тим.

А отримуєш ти весь негатив — померло стільки-то, померло стільки-то і думаєш: напевно, ти вже на черзі. Але найважливішою в мене була інша думка — я перший "коронований" у місті, усе місто на ноги стало…

Але потім я лежав, розважав на тим усім, і думав, що я місто зберіг. Бог, певно, через мене зробив такий знак, тому що йшла Квітна неділя, йшла Пасха, Плащаниця… не можна було б людей дуже стримати.

Набагато більше було б хворих, якби цього не трапилося в місті зі мною. Коли потрапив в інфекційну лікарню, перше запитання, яке я поставив медсестрі: "У вас тут виносять, чи ще трохи виходять люди?" Вона каже: "Усі виходять, не журіться, усе буде добре"".

— Скільки своїх коштів витратили на лікування?

"Лікування від коронавірусу безкоштовне, нічого людина не платить. Годування, проживання, усі ліки — усе безкоштовно".

— Як до діагнозу поставилася священницька спільнота навколо вас?

"Мої приятелі-священники всі телефонували, писали, що вболівають. Гарна підтримка також надихає.

Багато за мене молилися, я багато де у світі був, у Канаді, в Америці, маю багато друзів. Лікар був подивований силою молитви. Каже: "Я дивуюся, бо ви одужуєте не по днях, а по годинах, і це дуже помітно"".

— Ви згадували, що "підняли на ноги все місто". А чи були негативні реакції на ваш діагноз, на кшталт протестів під під’їздом у Чернівцях?

"Не знаю, як мої сусіди реагували, бо я практично ні з ким із них не спілкувався, а ЗМІ не читав. Не читав, бо справді цього не хотів, не було потреби. Був такий стан, як кажуть, борешся за життя, а відкрив — о, там померло стільки, там стільки.

А коли я побачив працю цих медсестер, зрозумів, що життя вирує, усі виходять (з лікарень). Лежали люди по 80 років і мали супутні хвороби, але всі йшли додому. Лежали старші люди з цукровим діабетом на моєму поверсі, і всі поверталися додому.

Але бачите, у той час, який зараз є, наш український народ не склав тест на людяність. Це найбільший біль. У мене батьки з села, родина живе в селі, то їх обходили десятими дорогами, хоча вони були на ізоляції 2 тижні, і я з ними не мав контакту, бо буваю там дуже рідко. Медсестри у лікарні, які з сіл, ледь не плачуть: "Ви знаєте, — кажуть — ми в селі, як прокажені. Нас обходять, кидають камінням — на городи наші, на подвір’я"".

— Щодо страху — коли перетинаєтесь на вулиці зі своїми прихожанами, чи не бояться вас?

"Ні, вони самі до мене підходять, підбігають (сміється). Я питався багатьох лікарів — бо мені теж це цікаво — кажуть, ваш організм має антитіла, ви вже ані не можете нікого заразити, ані вас уже не може ніхто заразити. Я сказав це у Facebook, дехто з людей це зрозумів, та й усе. Може ще хтось і жахається, але що я, хай людина робить так, як вона вважає за потрібне, я ж не буду кожного переконувати".

— Що змінив карантин і коронавірус у вашому житті?

"Дуже багато, думаю, як і в житті кожного з нас. Будь-яка хвороба багато змінює. Ти подивився на багатьох людей, хто є хто. Той, хто тебе підтримав у найскрутніший час, хто сидів у тіні, хто писав якісь негативи. Це були особливі три тижні для мене…

Узяв собі за правило, що треба не випереджувати життя, бігти поперед життя, а жити, насолоджуватися кожним днем".

— Як щодо вашого храму, чи починаєте відновлювати богослужіння?

"Знову ситуація щодо церков непевна. Люди повертаються до храму, перед початком богослужіння я дивлюся, скільки людей є в храмі, хто не має маски, ми даємо маску.

Якщо є більше 10-12 людей, просимо вийти на подвір’я, там є озвучення, тепло, і люди стоять кругом. Треба контролювати ситуацію, бо потім наражати людей знов на небезпеку… скажуть: "Де ти був? — У церкві — Знов церква винна!""

Детальніше читайте в "Українська правда".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #священник #тест_на_людяність

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Закон
28 травня 2020 р., 10:18
Скоти а не попи. Не давайте їм грошей.
Inna
28 травня 2020 р., 23:45
Священик має займатись своїми справами і жити на десятину, про це написано в біблі. Завжди треба пам'ятати, що є люди і є людиська, що бувають вовки в овечій шкурі, що серед апостолів був один зрадник і т.д. Богу належить суд. Судячи не тільки з коментарів- екзамен випробування ми не пройшли,((. Готуймося.
вірянину "." і іже з ним
2 червня 2020 р., 03:31
Не плутайте зумисне понять і не підмінюйте одне другим: виражати біль з приводу чогось й потерпати, лицемірно чи нелицемірно -- це вже інше питання, -- не є судом чи осудженням, а свавілля чинити і відмазуватися, коли спиняють, закидом: "а чого ви судите-осуджуєте, а я за минуле покаявся, а на теперішню хвилину -- то не ваше діло, завтра посповідаюся, а зараз -- дайте завершити свавілля і зробіть вигляд, що воно вас не обходить і до вас стосунку -- жодного не має", -- тоді як має і пряме, осуджувати людину за гріх і осуджувати гріх -- різні речі, у даному випадку у статті висловлено коректно: осуджено гріх, а переживання висловлено -- стосовно людей, а не навпаки: гріх -- байдужий, а людей засуджено і спаплюжено наклепницьки, змальовано злочинцями, як це ро**** в деяких канонічних горе-конфесіях, з якої, як відчувається, й ".", який це пише притворно й зумисне з метою полювання у стилі типової шаблонної упцмп-шної провокації на західняцький кшталт. Ну, полювання йде на деяких осіб, яких від самого початку не зрозуміло, за що і чому, не переварювали, а потім каші наварили,"шашкой размахались", а потім руки вмили, чужими руками почали лихо творити, і цькування з провокаціями й дискримінацією чинити, і в спокої не лишили навіть після того, я від вас ті декі вже вибрались й все з вами й вашими обірвали. То добре, що ви встежили, що тут ці особи на сторінки затесалися в коментарях, то ви сюди носа тут же встромили й навалою посунули. Доти не було таких нісенітниць й дурниць з внутрішніми суперечностями й зумисне схибленими висновками в коментарях під публікаціями даного видання. Провокатори кгб-шні!.. Цідіть й далі комарів, ковтаючи верблюдів. Коби ви там про Бога чи Боже дбали, чи вас те внаправду переймало чи бентежило.
вірянину "хлопу" і іже з ним
2 червня 2020 р., 03:56
Де тут в статті йшлося про гроші чи плакання, що їх не вистачає і що скиньтеся, люди? Трутнями й клопами вони стають тоді ,коли ухиляються чи халатно виконують свої обов'язки без вагомих на те причин, та ще якщо систематично, а якась розумна частина пожертви на їхні нужди -- допустима і виправдана, і навіть так потрібно, щоб було, про це, здається, й в апостолів десь пише, якщо не помиляюся. Що ж тут такого? Досить сумнівних й мертвих внутрішньо провокацій, досі ними сипати й роздратовувати. Приймайте виклики, коли вам кидають рукавичку, а тим більше -- коли це через вас же мусять робити вимушено, точно так само -- не ухиляйтеся, коли кинуту вами -- уже підняли, не виляйте й не тікайте. Чого вам треба і чого хотіли? Пвертаючись до Ваших псевдовисновків, притворних й коли так ніхто й ніде на нині не думає, а має інші незадоволення: хто не хоче -- має право нікуди не ходити. Тяжко тим, хто ходити кинув, а до них прилипли, як г**но до штанів, вибачайте за грубість висловлювання, і відчепити те неможливо. Зачепи г**но -- сам смердітимеш, тому намагаєшся розминутися й обійти 10-ю дорогою, але ж вчепилися й не дають, і все завуальовані підвохи з провокаціями. Кгб-стські методики до нинішньої пори -- так і тхне. Якщо хто не мав про них доти поняття, то після такого всілякого -- матиме. І ще щодо буцімто Ваших висновків: з особистими автопарками й приватною нерухомістю багатьох УПЦМП-шників мало хто зрівняється на теренах України, далеко не всі бізнесмени заробляють на такі активи, а як заробляють, то нервами й потами, а не кгб-змом й солоденькою роботкою-співанкою на неповну зайнятість, тому не судіть інших -- та й по собі, так ви за народ переживаєте, простий, грішний й недалекий.
вірянину "хлопу" і іже з ним
2 червня 2020 р., 04:11
Йшлося про якості, яких бракує нинішньому суспільству, а УПЦ МП -- то в першу чергу, і жодної прив'язки до грошей якраз і немає. Це безвідносно матеріальних активів мало б проявлятися і закономірно було б, якби проявилося за нинішніх численних випробувань, зокрема й за випобування епідемічною ситуацією і усім, що випливає з неї, але у нас, на жаль, ситуація з якостями без прив'язки до матеріального чомусь таки зворотня і це вже патологія, але чи так було завжди?
ТОП новини
"З 1 грудня чоловіки з цими професіями тотально втратять бронювання, ТЦК бачать ухилянтів": мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
"З 1 грудня пенсія різко зросте у цих 3-х груп літніх українців": стало відомо, кому з пенсіонерів збільшать виплати
"Облили бензином і підпалили": судитимуть двох чоловіків, які знищили автомобіль військового на Тернопільщині (ФОТО)
На заході України є перші руйнівні "прильоти" ракет: на Тернопільщині зафіксовано кілька ракет
Оголошення
live comments feed...