09:50, 28 лютого 2013 р.
У Тернополі нове впровадження: за те, щоб музика грала у закладі, треба платити 1% доходу
Хочеш музики – плати!
Щоб у торгово-розважальних центрах і закладах громадського харчування не було тихо, їхні керівники повинні платити. Віддавати 1% від доходу має кожен, хто хоче, щоб у його барі, кафе чи магазині грала музика. Так вимагає законодавство України. Гроші отримують власники авторських прав на ту чи іншу пісню. Якщо у закладі вмикатимуть музику, а керівник не сплатить так зване роялті, його можуть притягти як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності, залежно від суми боргу за публічне виконання, передає ІНТБ.
Микола Христофоров, головний державний інспектор з питань інтелектуальної власності Управління контролю за використанням об’єктів інтелектуальної власності Державної служби інтелектуальної власності України:
«Згідно із законом України за використання музики, кожен підприємець повинен сплачувати 1% від доходу за використання музики. Є кілька організацій в Україні, які пропонують для цього свої послуги. Вони збирають так звані роялті».
Договір підприємець має укласти з однією з організацій колективного управління. Зазвичай її представники самі зустрічаються з керівництвом закладу. Коли документ підписано, музика в кафе, барах та ресторанах звучить законно. І якщо бізнесмен має укладений договір, інші такі організації ніяких претензій мати не повинні. За певний період музику, яка звучала в закладі, записують у звіт, відповідно до якого організація колективного управління нараховує плату власникам прав.
Платити за музику у великих містах України вже звикли. У Тернополі ця практика на стадії впровадження. Микола Христофоров каже, згодом платитимуть усі, або ж у кафе та барах пануватиме тиша. Звільняються від сплати роялті лише ті, у чиїх закладах грає виключно народна музика.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:42
Вчора
ТОП новини
live comments feed...