17:00, 18 серпня 2020 р.
Яблучний спас: прикмети, що святити в церкві та чого категорично не можна робити в цей день
Завтра, 19 серпня, в Україні православні християни святкують Яблучний Спас, який символізує завершення літа та настання осені.
У народі є така приказка: "Яблучний Спас – пішло літо від нас". Саме після Другого Спасу можна вже відчути перший подих осені, свіже прохолодне повітря, а подекуди й пожовкле листя.
У релігійному значенні це свято символізує Преображення Ісуса Христа. За Біблією, Христос завів трьох апостолів – Петра, Якова й Івана на гору Фавор і преобразився перед ними. Тоді вони побачили його Божество у людській природі.
Свято Преображення Господнього існувало вже в IV ст. Воно прижилося далеко не одразу і не скрізь. Першими його запровадили в себе східні церкви, з'єднавши з місцевими язичницькими святами, присвяченими збиранню врожаю. На Заході це свято стало загальним аж у XV столітті. В Україні Преображення Христа святкують, як Яблучний Спас і досі має дещо язичницькі традиції, які об'єдналися з церковними.
Головні прикмети Яблучного спасу
Яка погода буде 19 серпня, такою буде і Покрова 14 жовтня.
Другий Спас – тримай рукавиці про запас. Який другий Спас, такий і січень. Якщо 19 серпня дуже тепло, то в січні буде мало снігу, якщо піде дощ – багато.
Якщо фрукти в саду виявилися гнилими і не достояли до Яблучного Спаса, то наступний рік буде складним і важким.
Якщо дитину в цей день вкусила бджола, тож незабаром в будинку будуть гості.
Окроплена свяченою водою суха гілочка дерева, поставлена в офісі, вбереже від зради і підлості колег.
Надбитий посуд потрібно викинути, інакше фінансових складностей не уникнути.
На Спаса роздають дрібні гроші бідним.
Напередодні 19 серпня треба наготувати багато частувань та роздати їх нужденним, така прикмета обіцяє процвітання всій родині.
Що не можна робити на Яблучний Спас?
У давнину вважалося, що у цей день не можна їсти яблука, поки вони не будуть посвячені у церкві. Також на Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по дому, зокрема, шити. Українська приказка говорить: хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози ллє.
Яблучний Спас припадає на Успенський піст, тому, якщо ви вирішили його дотримуватися, то потрібно відмовитися від м'ясних та молочних продуктів, жирної їжі та алкоголю. Під час посту 19 серпня – це єдиний день, коли дозволено в їжу вживати рибу та морепродукти. Також можна додати до раціону трохи вина. Нагадаємо, Успенський піст починається в день святкування Маковія на Медовий Спас 14 серпня і закінчується на Успіння Божої Матері 27 серпня.
На Яблучний Спас в молитвах обов'язково потрібно згадати померлих родичів. Не слід вплутуватися в конфлікти, лихословити і бажати іншим зла. Заборонено вбивати або проганяти комах.
Що потрібно освятити на Яблучний Спас?
У цей день святять у церкві не тільки яблука, але й інші плоди, овочі та фрукти. Традиційно українці освячують груші, виноград, сливи, персики, можна овочі, включаючи помідори та моркву, а також мед і жмут колосся жита і пшениці, таким чином прославляючи різноманітне багатство природи.
Головним же атрибутом святкової корзини є яблука, які, як вважали в давнину, не можна було їсти до 19 серпня, проте у цей день, а також опісля ці фрукти вживали в необмеженій кількості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Повноцінне харчування для кота: що включити в раціон, крім корму
Новини компаній
13:00
ТОП новини
Оголошення
19:30, 6 листопада
13:30, Сьогодні
11:40, 4 листопада
19:30, 6 листопада
19:30, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі