
14:20, 13 березня 2013 р.
175 млн. дол. надійшло минулого року на Тернопільщину від заробітчан
Заробітчани продовжують фінансово підтримувати Тернопільщину. За минулий рік в область надійшло 175 мільйонів доларів США. І це лише через офіційні канали, банківські структури. Географія надходжень широка – гроші перераховують як з Росії, так і з країн Європи, чи заокеанської Канади.
- Минулого року в житлове будівництво Тернопільської області, вкладено немало-небагато – 1 млрд. 100 млн. грн. З цієї суми, громадянами вкладено 709 млн. грн. Тому я можу десь стверджувати, що левова частка цих коштів, це є власне кошти заробітчан, які тримають на плаву нашу будівельну індустрію. А відтак і всі галузі, які з нею пов’язані. Це меблі, це виробництво будівельних матеріалів і тому подібне,- розповів ІНТБ Василь Гецько, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:.
Мешканці Тернопільської області не припиняють виїжджати закордон у пошуках кращого життя. В облдержадміністрації називають приблизну цифру відсутніх, а це майже 200 тисяч людей. Заробітчанські гроші йдуть не лише на будівництво, а й на розвиток малого і середнього бізнесу. Але ці так звані інвестиції, інколи вкладають недоцільно.
Василь Кравець, начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньо-економічної та інвестиційної діяльності ОДА: «Є інвестиції в освіту. Але по даним статистики, ми виробляємо продукт, який називається «Закінчений спеціаліст» у 3,8 рази більше, ніж нам це положено. Тож чи нам це потрібно?»
У людей, котрі виїхали за кордон, офіційно працюють і мешкають там, інколи буває ностальгія за рідним домом. Але на Батьківщину повертатися емігранти не поспішають. Вкладати гроші в нашій державі, сучасні заробітчани не хочуть. І за українську зарплату також не погоджуються працювати. Відтак, у нас брак робочої сили, кажуть експерти.
- Дійсно, проблематика сидить набагато глибше, ніж людина повертається і їй дати заробітну плату. Можливо, людина вже не хоче працювати по спеціальності. Міняються цінності, і це є первинним. Думаю, що на ці речі, в першу чергу, потрібно звертати увагу. Як і на соціальну і психологічну реабілітацію людей, які повертаються із зовсім іншого суспільства у зовсім інші реалії,- каже Василь Гецько.
До 2000-го року офіційно у сільському господарстві області працювало близько 120 тисяч людей. Сьогодні їх кількість коливається в межах 12 тисяч. Дехто відкрив власну справу, інші працевлаштувалися деінде. Та все ж більшість виїхало закордон. А все тому, що мешканці Тернопільщини не можуть знайти гідної роботи та відповідної зарплати, щоб утримувати не лише себе, а й родину.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:50, 16 квітня
11:41, 22 квітня
11:40, 22 квітня
10:55, 21 квітня
live comments feed...