• Головна
  • "Сталася мутація геномів": тернопільський лікар-епідеміолог про загрозу коронавірусу (ВІДЕО)
19:31, 5 жовтня 2020 р.

"Сталася мутація геномів": тернопільський лікар-епідеміолог про загрозу коронавірусу (ВІДЕО)

"Сталася мутація геномів": тернопільський лікар-епідеміолог про загрозу коронавірусу (ВІДЕО)

На Тернопільщині медики продовжують фіксувати сотні нових випадків інфікування коронавірусом: також через ускладнення, викликані вірусом, помирають мешканці нашої області.

Перебіг захворювання різний – когось із хворих доводиться госпіталізовувати, а хтось проходить амбулаторне лікування. На щастя, таких випадків більшість. Після того, як недугу подолано, кожного із них цікавить відповідь на одне і теж запитання – чи можливо повторно інфікуватися та перехворіти коронавірусною інфекцією.

То чи варто хвилюватися людям, які вже стикнулися з цією недугою – про це журналістам розповів лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

"Зараження і виникнення хвороби – це різні речі. Якщо ми заражаємося на фоні імунітету, який ми набули природнім способом після перенесення захворювання, то ми не захворіємо. Чи можливо теоретично, що люди можуть захворіти повторно – можливо, за певних умов. Наприклад, якщо організм людини не здатен напрацьовувати антитіла. Є такі категорії людей", – каже Володимир Паничев.

За словами медика, на сьогодні у світі відомі лише два факти повторного захворювання на Covid-19 – у Сінгапурі.

"Як свідчать дані, це сталося завдяки мутації геномів SARS-CоV-2. Наскільки це правда – покаже тільки час. Проте вже зараз дуже серйозним аргументом проти того, що люди не будуть повторно хворіти коронавірусом, є те, що у світі вже 18 закладів працюють над розробкою вакцини. І деякі з них вже на стадії завершення", – додає лікар-епідеміолог.

Детальніше дивіться у відео "Файне місто".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільський_вірусолог #коронавірус
Оголошення
live comments feed...