• Головна
  • "Третину людей, які вмерли від коронавірусу, можна було врятувати": вчений назвав засіб
20:01, 8 жовтня 2020 р.

"Третину людей, які вмерли від коронавірусу, можна було врятувати": вчений назвав засіб

"Третину людей, які вмерли від коронавірусу, можна було врятувати": вчений назвав засіб

Вражаючу заяву зробив директор Інституту біохімії імені Палладіна НАН України академік Сергій Комісаренко: у своїй книзі він виклав власне бачення порятунку недужих.

Як інформує "Під прицілом", за словами вченого, щонайменше третину людей, які померли від ускладнень коронавірусу в Україні, можна було врятувати. Цьому могло б сприяти лікування важких хворих на COVID-19 антитілами.

Наразі для пацієнтів, які перебувають у важкому стані, призначають дексаметазон.

"Це гормональний препарат. Після ретельної медичної перевірки, проведеної у Великій Британії, встановлено, що він є ефективним проти надпотужної реакції імунної системи на проникнення в організм коронавірусу. Занадто сильна імунна відповідь називається цитокіновим штормом. Здавалося б, такий шторм повинен швидко і ефективно подолати хворобу. Але насправді він може призвести до смерті людини", − каже він.

Сергій Комісаренко підкреслив, що існують ще одні, причому специфічні (спрямовані на лікування саме COVID-19) ліки − це антитіла.

"Їх можна отримати штучним шляхом, але простіше взяти з крові людей, які перехворіли на коронавірус. На жаль, в нашій країні цей спосіб лікування не застосовується. Я переконаний, що як мінімум третину людей, які померли в Україні від коронавірусу, можна було врятувати, якби їм вводили плазму крові з антитілами (вона називається реконвалесцентна плазма)", − додав він.

За словами академіка, він навіть "звертався до президента України Володимира Зеленського з листом, в якому аргументовано доводив необхідність застосування антитіл".

"На сьогоднішній день в нашій країні понад 100 тисяч осіб одужали від коронавірусу. Хтось із них не захоче або не зможе здати кров за станом здоров'я, у когось виявиться мало антитіл. Припустимо, здадуть шість-вісім тисяч людей. Цього цілком достатньо, адже з 400 грамів плазми крові (стільки зазвичай беруть у одного донора) виходить три дози для лікування коронавірусу. Їх потрібно вводити не всім хворим на COVID-19, а тільки тим, у кого недуга протікає важко, з ускладненнями. Тому ми мали б набагато більше доз, ніж пацієнтів, які їх потребують", − зазначає вчений.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #порятунок_людей #заява_вченого
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК мобілізує 100 000 чоловіків з цієї групи, бронювання не отримає ніхто з таких людей": повістки та відстрочка
Карпатський мольфар розповів про своє видіння і те, коли закінчиться війна в Україні
"Тотальна негода повертається в області України, навіжена злива заллє цілі міста": очікується небачена гроза, вітер і дощ
"В Україну сунуть несамовита негода і могутня гроза, небачена злива затопить вулиці міст": ніхто не чекав на такий дощ
Оголошення
live comments feed...