• Головна
  • "Вони потребують допомоги": дітям з рідкісною хворобою провели щеплення у Тернополі (ВІДЕО)
19:07, 13 жовтня 2020 р.

"Вони потребують допомоги": дітям з рідкісною хворобою провели щеплення у Тернополі (ВІДЕО)

"Підвішена вакцина" – таку акцію вперше провели у Тернополі. Завдяки ініціативі п’ятеро дітей із нашої області отримали щеплення від пневмококової інфекції. Вони хворіють муковісцидозом. Це генетичне захворювання, яке вражає легені та шлунково-кишковий тракт. Загалом на Тернопільщині є 15 таких хворих, їм усім необхідно провести вакцинацію, щоб убезпечити.

За кордоном цю вакцину безкоштовно надає держава, оскільки вона включена в перелік обов’язкових щеплень, в Україні ж – батьки самостійно повинні її придбати.

Агент змін ГО “Батьки за вакцинацію” (м. Тернопіль) Богдана Пруська розповіла, що ця ініціатива в організації існує вже два роки. Вона виникла в місті Мелітополь і суть її в тому, що за кошти благодійників зі всієї країни, роблять щеплення діткам, які цього потребують. Сьогодні це діти з муковісцидозом.

Така вакцина від пневмококової інфекції рекомендована ВООЗ, адже щеплення має зменшити кількість захворюваності на важкі бактеріальні інфекції легень. Проте, як зазначають лікарі, для дітей з муковісцидозом це щеплення просто життєво необхідне.

Інфекціоністка, консультантка з питань вакцинації, доцентка кафедри педіатрії ТНМУ Світлана Никитюк зазначила, що таким чином діти будуть захищені від агентів вірусних і бактеріальних. В даному випадку – це захист від бактерії, яка може викликати пневмонії. Ці дітки і так страждають від ураження бронхо-легенової системи, адже муковісцидоз – складне генетичне захворювання, яке може мати дихальну і кишкову форму. Може бути й змішана.

Однією із тих, чию дитину сьогодні провакцинували є Марія Завіська. Жінка розповідає, вони з донечкою приїхали із Чортківського району, щоб зробити необхідне щеплення. Зазначає, дізнались про хворобу коли дівчинці було 11 років. Розповідає, що частину ліків надає держава, та деякі необхідно купувати самостійно. Ця вакцина – одна із таких. І вона, каже жінка, дуже дорога, то самі її не купляли ніколи, адже на постійне лікування дитини потрібно чимало грошей. Тому, каже, пані Марія, щиро вдячні лікарям та благодійникам за таку можливість.

Проводити щеплення в рамках акції “Підвішена вакцина” погодились в одному з медичних центрів Тернополя – “Неоклінік”. Адже, лікарі запевняють, важливим фактором є дотримання санітарних вимог та якісна робота медперсоналу.

У ГО “Батьки за вакцинацію” закликають усіх небайдужих долучатись до акції “Підвішена вакцина”. Адже сьогодні провели вакцинацію 5 дітям, а ще 10 чекають на вашу допомогу, бо самостійно зібрати кошти на щеплення – важко.

Для допомоги діткам Ви можете перерахувати будь-яку суму на рахунок агента змін з вакцинації у Тернополі – Богдани Пруської (відповідальна за збір коштів).

ПРУСЬКА БОГДАНА МИХАЙЛІВНА

IBAN:

UA723052990000026209885060542

Рахунок отримувача:

26209885060542

Детальніше дивіться у відео "Т1".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рідкісна_хвороба #вакцина #діти #Тернопільщина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...