• Головна
  • Тернополяни можуть залишитися без води, якщо не братися за розчищення Івачівського ставу, – Сергій Лупійчук
16:40, 15 жовтня 2020 р.
1

Тернополяни можуть залишитися без води, якщо не братися за розчищення Івачівського ставу, – Сергій Лупійчук

Через п’ять років тернополяни можуть залишитися без води у кранах. Таке застереження висловлюють екологи. Кажуть ситуація стане реальністю, якщо сьогодні не братися за очищення Івачівського ставу, де розташований основний водозабір. Про нагальність ситуації наголошує і кандидат у депутати до Тернопільської міської ради Сергій Лупійчук. Каже, за вирішення цієї проблеми треба братися першочергово.

Івачіський став у критичному стані. Він на 80% замулений і порослий. Проте ця водойма є водосховищем. На його правому березі розташований водозабір підземних вод  КП «Тернопільводоканал», де розташовані  16 артсвердловин. Вони на 80% забезпечують питною водою Тернопіль.Відповідно водосховище підживлює підземні горизонти. Якщо нині нічого не робити то водойма перетвориться на 500 га болота, – наголошує Сергій Лупійчук.

Щоб вирішити ситуацію треба знайти користувача водойми та розробити проектно-кошторисну документацію щодо її порятунку, наголошує Сергій Лупійчук.

– Водосховище немає користувача. Орендаря знайти також неможливо. Адже Івачівський став – це водойма заповідного фонду, яка призначена лише для рекреаційних потреб. Закон забороняє розводити там рибу чи займатися іншою підприємницькою діяльністю. Відповідно жоден орендар не зацікавлений цією пропозицією. Тому єдиний вихід – надання водойми державному або комунальному підприємству. Створення державного підприємства залежить від центральних органів влади і може затягнутися, тому найкращий вихід – це перепрофілювання одного з комунальних підприємств. Оскільки тепер водойма входить до меж Тернопілсьької ОТГ – цим питанням повинна зайнятися міська рада: знайти користувача, розробити проектно-кошторисну документацію та братися за порятунок ставу. Це справа не одного дня та чималих капіталовкладень. Тому до роботи треба братися негайно, щоб потім не було пізно, – вважає Сергій Лупійчук.

Також варто братися за очищення Тернопільського ставу. Адже ця водойма не лише окраса міста та туристична родзинка. Тернопільський став також є водосховищем.

– Тернопільський став періодично цвіте через дощові і талі води, які скидаються у водойму без очищення. Є три такі місця, де це відбувається. Відповідно там треба поставити очисні споруди, – підсумовує Сергій Лупійчук.

Довідково: Сергій Лупійчук тернопільський підприємець, генеральний директор «Агата–Буд», голова наглядової ради  виробничого підприємства «Агата Стальконструкція». Кандидат у депутати до Тернопільської міської ради від ВО «Батьківщина». Балотується по округу №3 (Мікрорайон Східний, Канада, Старий парк). У виборчому бюлетені №01.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сергій_лупійчук #івачівський_став #забруднення_води #тернопільводоканал #водосховище #тернопільський_став #очищення_води #очищення_ставу #агата_буд #партія_батьківщина

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
..
15 жовтня 2020 р., 18:41
Шо йому мішає чистити ?
Оголошення
live comments feed...