Протест під стінами Тернопільської ОДА: люди вимагають повернути "українську літературу" в обов’язкове ЗНО

Протест під стінами Тернопільської ОДА: люди вимагають повернути "українську літературу" в обов’язкове ЗНО

У День української писемності та мови у Тернополі відбулася всеукраїнська акція протесту – люди вимагають повернути предмет «українська література» в обов’язкове ЗНО.

За словами організатора акції, голови обласної організації Національної спілки письменників України Олександра Смика, такі акції протесту запланували у всіх обласних центрах України в однаковий час.

Ініціювала акцію національна спілка письменників України.

Учасниками протесту стали письменники, вчителі, політики, представники патріотичних організацій та громадськості.

"В День української писемності та мови під будівлею Тернопільської облдержадміністрації провели акцію в підтримку повернення обов'язкового ЗНО з української літератури. Також закликали владу відправити у відставку т.в.о. міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, який не може впоратися із покладеними на нього обов'язками", - повідомив на свої сторінці у Facebook депутат Тернопільської міської ради Андрій Грицишин.

«Українська література є націєтворчою для всього українського народу. Питання не в предметі, а питання в мові, літературі – тій культурній спадщині, яку ми збережемо, – зазначив Олександр Смик. – Ми виступаємо за відставку міністра освіти і повернення української літератури в обов’язкове ЗНО».

Спільне звернення учасники акції передадуть у Тернопільську обласну державну адміністрацію. Звідти документ направлять у КабМін.

Учасники акції переконані, що скасування обов’язкового ЗНО з української літератури становить масштабну загрозу не лише для освітньої галузі, а й для всього українського, державності, національної ідентичності.

література тестування протест ода зно
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі