• Головна
  • "COVID допоміг врятувати ситуацію": відома лікарка зробила гучне зізнання
16:00, 31 грудня 2020 р.

"COVID допоміг врятувати ситуацію": відома лікарка зробила гучне зізнання

"COVID допоміг врятувати ситуацію": відома лікарка зробила гучне зізнання

Головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна розповіла, як коронавірус допоміг вижити інфекційній галузі медицини в Україні, передає Главком. Медик зазначила, що завдяки виплатам, які тепер держава робить для боротьби з пандемією, – вони мають роботу.

«Нас могло б не існувати. Якщо відкинути «ковідний» пакет, то у місяць інфекційна лікарня одержувала б 1,6 млн грн за основним стаціонарним пакетом. Це потягнуло б звільнення половини працівників установи з подальшою незрозумілою реорганізацією. Звучить цинічно, але «ковід» врятував нашу галузь. Водночас влада обіцяла закласти у бюджеті на 2021 рік пакет готовності закладів, який дозволяв би інфекційним стаціонарам одержувати стабільне фінансування за умови відсутності епідемії інфекційних захворювань. Однак усе залишилося на рівні ідеї», – зазначила Піддубна.

За словами головної лікарки Хмельницької міської інфекційної лікарні, нинішнього фінансування вистачає на зарплатню лікарям.

«Ще частина коштів (максимум до 2 млн грн на місяць) спрямовується на закупівлю медикаментів. За 1,5 млн грн можна купити антибіотики, жарознижувальні та гормональні медикаменти. Словом, вистачає на невідкладну медичну допомогу», – додала медик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #пандемія #лікарня #гроші #інфекційне_відділення #кисень #розвиток
Останні новини
Оголошення
live comments feed...