В Україні затвердили новий стандарт дошкільної освіти: чого чекати дітям

В Україні затвердили новий стандарт дошкільної освіти: чого чекати дітям, Тата Когут

Новий стандарт дошкільної освіти дозволить продовжити реформу для дітей з урахуванням наступності між садочками та школами. Цей базовий компонент для дошкілля затвердили 12 січня 2021 року.

Відповідний наказ розмістили на сайті Міністерства освіти і науки України. Там наголошують, що дошкільна освіта є стартовою платформою особистісного розвитку дитини, повідомляє 24 канал.

Міністр освіти і науки запевняє, що новий стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам.
"В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання, а також солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців, причетних до піклування, догляду та розвитку дошкільнят", – додав Сергій Шкарлет.

У МОН додали, що наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь.Зокрема, діти повинні будуть вміти виявляти ініціативність, керувати емоціями, висловлювати і обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та працювати в колективі.

Вимоги до компетентностей дітей визначено за такими освітніми напрямами:
- особистість дитини;
- дитина в сенсорно-пізнавальному просторі;
- дитина в природному довкіллі;
- гра дитини;- дитина в соціумі;
- мовлення дитини;
- дитина у світі мистецтва.

Виконання вимогом цього Стандарту забезпечується з урахуванням нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей дитини у найбільш оптимальній для неї формі.

дитячий_садок стандарти виховання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі