Головний санлікар Віктор Ляшко, який отримав першу дозу вакцини, захворів на коронавірус (ФОТО)

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко інфікувався коронавірусом. Посадовець захворів на 13 день після отримання першої дози вакцини від коронавірусу, коли імунітет від щеплення ще не повністю сформований.

Про це він повідомив у своєму Facebook і опублікував позитивний результат ПЛР-тесту.
Ляшко наголосив, що всі вакцини проти COVID-19, передусім, розроблені та протестовані на полегшення перебігу хвороби без ускладнень для здоров’я. А тому він висловив упевненість, що саме завдяки вакцинації перебіг хвороби пройде без ускладнень і він незабаром зможе повернутися до роботи.

"Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням. У мене був лише 13 день після щеплення, коли з’явились симптоми, тому зрада відміняється", - написав він.

Головний санлікар Віктор Ляшко, який отримав першу дозу вакцини, захворів на коронавірус (ФОТО), фото-1

Ляшко наразі перебуває на лікарняному, але повернутися до роботи має намір коли:

будуть відсутні клінічні прояви хвороби протягом 3 днів рахуючи від 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження; 
відсутні клінічні прояви хвороби протягом 3 днів рахуючи від 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;
відсутні клінічні прояви хвороби за умови отримання одного негативного ПЛР-тесту. 

Зауважимо, що після першої дози ін'єкції організм повністю не захищений і чутливий до зараження. Тому всім навіть після повного курсу, тобто отримання двох доз, рекомендують дотримуватися маскового режиму і соціальної дистанції.

віктор_ляшко щеплення коронавірус хвороба тест позитивний лікарняний
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі