Хто відповість за побічні реакції у вакцинованих проти COVID-19 в Україні?

В Україні триває вакцинація від коронавірусу. Чимало українців поки що з недовірою ставляться до вакцини, яку імпортувала українська влада. Особливо українців обурило те, що парламент нещодавно своїм голосуванням практично зняв відповідальність за наслідки з виробника вакцини. 

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, чому українська влада зняла відповідальність за побічні дії з виробника вакцини. За його словами, такою є вимога іноземних виробників вакцин. Виконати цю вимогу Верховна Рада повинна була, аби вакцини надходили до України, пише "24 канал". 

"Це вимога виробників. Це той шлях, по якому йшли всі країни, які хочуть мати доступ до певних вакцин. Передусім мовиться про мРНК-вакцини – ті вакцини, які інноваційні. На цю вимогу ми прийняли таки зміни", - сказав міністр.

Хто ж все-таки відповідатиме за непередбачувані наслідки вакцинації та побічні дії введеного препарату в Україні? 

Тут міністр запевнив, цю відповідальність візьме на себе КабМін. 

"Ми беремо на себе відповідальність за не передбачувані наслідки від вакцинації. Це перш за все те, що стосується компенсації заподіяної шкоди",– заявив глава МОЗ.

Степанов наголосив, що задля цього уряд невдовзі – "на найближчих засіданнях" – прийме рішення про створення спеціального фонду, який займатиметься компенсацією за побічні наслідки від вакцин проти коронавірусу.

Коронавірус covid19 карантин вакцинація_від_коронавірусу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі