""Постковідний" синдром та ураження органів": медики про погіршення впливу мутованого коронавірусу на організм

В Україні зростає не лише кількість нових пацієнтів із COVID-19, а й громадян, які потребують реабілітації після коронавірусної хвороби. Водночас, у пацієнтів після коронавірусу діагностують стійкі ушкодження багатьох органів і систем - легені, серце, мозок, нирки, судинна система та інші.

Як інформує "ТСН", про це у четвер, 25 березня, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

"Регулярно бачу, як люди після хвороби шукають допомоги у соціальних мережах: "Після "ковіду" вже другий раз на лікарняному. Імунітет просів нереально. Відчуваю підвищений рівень втоми, головний біль, безсоння. Що робити?". Медики називають цей стан – постковідний синдром", - написав він.

За інформацією Радуцького, співробітники університету у місті Тур (Франція) провели дослідження за участю 150 пацієнтів.

"За два місяці після початку хвороби (коли люди вже формально одужали) у 66% з них виявили наступні симптоми (або один із них): головний біль, задишка, біль у грудях, підвищення температури тіла, розлади травлення", - розповів нардеп.

Також він зазначив, що потребують реабілітації навіть ті, хто перехворів у легкій формі.

"Люди скаржаться на порушення сну, слабкість, пригнічений стан, головну біль, підвищену пітливість та задишку", - додав Радуцький.

У лютому МОЗ створив робочу групу з розробки системи реабілітації пацієнтів після COVID-19. До неї увійшла Ольга Голубовська, один з найвідоміших інфекціоністів країни.

"За її словами, у людей, котрі перенесли "ковід", деякі симптоми хвороби залишаються через місяць або навіть два після гострої фази коронавірусної інфекції. Приблизно 70% пацієнтів після COVID-19 потребують більш чи менш тривалої реабілітації. В Україні люди не звикли звертатись до лікарів з проблемами, які не мають чітко вираженої форми. Ми часто самі шукаємо засоби, як впоратись з головним болем чи задишкою. Як наслідок, можемо прогавити розвиток важкої хвороби, яку спровокували ускладнення від коронавірусу. Тому розроблення комплексної програми реабілітації після "ковіду" має велике державне значення. І починати потрібно з навчання сімейних лікарів", - резюмував Михайло Радуцький.

Нагадаємо, раніше Радуцький заявляв, що COVID-19 продовжує мутувати, змінюватись та ставати ще небезпечнішим. На Україну після третьої хвилі, скоріше за все, вже восени очікує наступна хвиля пандемії.

Коронавірус наслідки_хвороби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі