"З такими темпами все закінчиться вже за...": відомий лікар розповів, коли коронавірус в Україні буде подолано

Коронавірус стрімко поширюється Україною: вже підтверджено наявність у нашій країні так званого "британського" штаму, який є значно більш заразним. Як мутований коронавірус вплинув на теперішній спалах госпіталізацій інфікованих і коли нарешті COVID-19 буде подолано? Це питання залишається актуальним для всього людства.

Як інформує "ТСН", саме про це і розповів лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

Чому спалах коронавірусу в Україні стався саме зараз?

"На це запитання ми на 100% наразі відповісти не можемо, але ймовірність того, що все таки до нас потрапив новий штам коронавірусу з Великої Британії і це офіційно підтверджено. Тобто він швидше передається, тому відбувся спалах, якого ми не чекали, що він буде настільки потужним. Тому що, незважаючи на попередній штам, і враховуючи теж, що були попередні свята і курорти працювали - у нас не було такого спалаху. А зараз є ймовірність того, що саме таки новий штам став причиною і це офіційно підтвердило керівництво нашої країни, Міністерство охорони здоров'я, що новий штам вже в Україні".

На вашу думку, скільки триватиме цей спалах коронавірусу і коли він закінчиться?

"Цього разу, якщо чесно, сказати якісь прогнози важко. Враховуючи те, що коронавірус набирає оберти дуже швидко і не падає, то в цій ситуації ми можемо розраховувати, що це все триватиме до місяця".

Чи загалом зникне коронавірус і коли саме?

"Вірус зникне орієнтовно десь літом 2022 року. Знову ж таки, ті люди, які вже хворіли, вони другий раз практично не хворіють, вони не становлять такої статистики. Але якщо ми зараз уявляємо, що у нас 4 тисячі госпіталізацій - це мінімум 50-60 тисяч тих, хто інфіковані за день, і такими темпами ми в принципі за 2 роки з цим справимось, це гарантовано".

Що потрібно робити, аби зупинити хвилю?

"Влада повинна розуміти, і вона розуміє, що потрібні ліжка і кисень - це найосновніше. А первинній ланці, сімейним лікарям, потрібно старатися не допускати пацієнтів до стаціонару. Наше завдання - стримати цю хвилю, щоб стаціонари не переповнялися надалі".

Як зараз вберегтися від інфікування коронавірусом?

"Рекомендації ті самі, вони незмінні. Потрібно старатися не з'являтися в місцях, де є дуже великі натовпи людей, плюс скасовувати усі великі події, де збирається 100 і більше людей. Стосовно дітей, ми розуміємо, що вони можуть бути розповсюджувачами вірусу, але для них це поки що не загрозливо. Давайте будемо говорити про свідомих людей, про дорослих, бо в кінцевому результаті дорослі - під загрозою, адже діти в стаціонар практично не потрапляють. Тому більше йдеться про дорослих, які можуть свідомо зробити вибір і не йти на великі концерти, весілля. Бо такий масовий захід може поставити лікарню в такий стан, що буде дуже важко".

Коронавірус поширення_нового_штаму відповідь_лікаря
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі