"Жере все": на Тернопільщині виявили рідкісного і небезпечного шкідника (ФОТО)

"Жере все": на Тернопільщині виявили рідкісного і небезпечного шкідника, Георгій Шевчук

Із Нідерландів до України потрапив рідкісний і вкрай небезпечний шкідник - західний квітковий трипс. Таку знахідку було виявлено в лабораторії обласного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Як інформує "Molbuk", під час проведення фітосанітарного контролю зрізаних квітів, які завезені з Нідерландів походженням Ефіопія, виявлено карантинний, обмежено поширений на території України шкідливий організм – західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.).

До зараженого вантажу вживатимуть відповідні фітосанітарні заходи, зазначили в Держпродспоживслужбі. Експортеру – а це Нідерланди – повідомили про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам.

Західний квітковий трипс – багатоїдний шкідник, який може заселяти й пошкоджувати понад 250 видів рослин з більш ніж 65 родин.

Личинки висмоктують клітковий сік з рослинної тканини. Спочатку це викликає появу жовтих некротичних плям, своєрідної штрихуватості; поступово ці штрихи і плями зливаються.

Шкідник впливає і на огірки та бобові. Зокрема, на плодах огірків і бобах з’являються характерні рубці.

Своєю чергою на трояндах та квітах сенполій ураження західним квітковим трипсом проявляється у вигляді білого нальоту, а якщо зараження відбулося до початку цвітіння, то це може призвести до деформації зародків

Західний_квітковий_трипс шкідника_виявлено_на_Тернопільщині
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі