"12 тижнів "пекла" і навіть довше": лікар розповів про підступні симптоми постковідного синдрому

"12 тижнів "пекла" і навіть довше": лікар розповів про підступні симптоми постковідного синдрому, Георгій Шевчук

12 тижнів і навіть більше: стільки може тривати постковідний синдром після початку захворювання. Організм людини зазнає виснаження й потребує постійного догляду та уваги. Про це заявив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. Богомольця  Сергій Дубров.

Як інформує "ТСН", про його симптоми та перебіг лікар розповів на пресконференції  5 квітня.

За словами Дуброва, симптоми синдрому можуть проявлятися з боку будь-якої системи - дихальної, серцево-судинної, нервової. Найтиповішими є зміни у респіраторній системі. Досить часто ці зміни мають субтотальний і навіть тотальний характер. Пацієнти тривалий час потребують допоміжної респіраторної підтримки, навіть коли вірус в їх організмі вже не розмножується, а ПЛР-тест є негативним, говорить лікар.

Крім того, типовим ускладненнями є неврологічні розлади та слабкість, які тривають декілька тижнів після захворювання, навіть у випадку нетяжкого його перебігу. Досить часто трапляються когнітивні розлади: порушення пам’яті, функцій вищої нервової системи.

Дубров додає, що дещо рідше виникають ускладнення у вигляді міокардиту. Так, за його словами, в Україні частота таких ускладнень є невеликою у порівнянні з іншими країнами, зокрема в Китаї ускладнення у вигляді міокардиту зафіксовано у 7-23% осіб, які перехворіли на COVID-19.

Лікар наголошує, що наразі не існує чітких рекомендацій щодо медикаментозного лікування постковідного стану, а у США та країнах ЄС вони зводяться до відновлювальної терапії – фізична реабілітація, повноцінне харчування, нормальний сон.

Коронавірус постковідний_синдром симтпоми_хвороби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі