• Головна
  • "Чи можна сповідатися онлайн та причащатися з COVID-19?": у ПЦУ надали чітку відповідь і пояснили ситуацію
18:01, 11 квітня 2021 р.

"Чи можна сповідатися онлайн та причащатися з COVID-19?": у ПЦУ надали чітку відповідь і пояснили ситуацію

"Чи можна сповідатися онлайн та причащатися з COVID-19?": у ПЦУ надали чітку відповідь і пояснили ситуацію

У ПЦУ пояснили, чи можна сповідатися дистанційно за допомогою технічних засобів, тобто "онлайн", і при цьом одержувати справжнє відпущення гріхів.

Як інформує "Obozrevatel", ієрарх ПЦУ Євстратій Зоря наголосив , сповідь – це таїнство, яке передбачає особисте спілкування духівника і грішника, що кається, і це спілкування повинне бути цілком конфіденційним, без можливості втручання будь-кого стороннього.

"Жоден засіб дистанційної комунікації не дає гарантії, що в це спілкування ніхто не втрутиться. Тому я вважаю за можливе проводити "онлайн" духовне спілкування, розмови, зокрема щодо гріхів та покаяння, але саме таїнство повинне відбуватися лише особисто", – сказав він.

Зоря також зазначив, що покаяння відбувається не лише під час таїнства.

"У щоденних вечірніх молитвах, наприклад, ми маємо сповідання гріхів. Тому людина, яка відчуває потребу в покаянні, може і повинна відкрити своє серце перед Богом на всякому місці, де вона зараз перебуває, і знайти можливість взяти особисту участь у таїнстві при першій же для цього нагоді", – підкреслив він.

Ієрарх також зазначив, що священники в Україні причащають інфікованих коронавірусом, однак при цьому дотримуються усіх епідеміологічних правил.

"Безперечно, але знов-таки – з повним дотриманням тих приписів, які є, тому що вони й самі не повинні наразитися на небезпеку, і тим більше – не стати джерелом небезпеки для інших. Ми можемо і повинні використовувати такі форми подання таїнств, які будуть і ґрунтуватися на давній традиції, і максимально враховувати можливі ризики захворювання, однак не будуть ставити під сумнів сутність таїнств", – додав Зоря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Коронавірус #сповідь #ПЦУ
Останні новини
Оголошення
live comments feed...