Повернеться додому: оригінал Конституції Пилипа Орлика буде в Україні на День незалежності (ФОТО)

Цього року Швеція тимчасово передасть Україні оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика 1710 року для експонування до 30-ї річниці незалежності України у "Софії Київській".

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у мережі Facebook.

"Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі – це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині", - написав Дмитро Кулеба.

Міністр зазначив, що за дорученням президента Володимира Зеленського МЗС звернулося до Швеції з проханням надати у позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності.

"Це були вкрай складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами", – зазначив Кулеба.

Повернеться додому: оригінал Конституції Пилипа Орлика буде в Україні на День незалежності (ФОТО), фото-1 Повернеться додому: оригінал Конституції Пилипа Орлика буде в Україні на День незалежності (ФОТО), фото-2

Кулеба подякував Національному архіву Швеції Riksarkivet та його директорці Карін Острем Іко за можливість представити українцям та іноземним гостям "надзвичайно важливу для історії українського державотворення реліквію". Також голова МЗС подякував швецькій колезі Анн Лінде та українським колегам по Кабміну.

"Конституція Орлика буде не єдиним шведським експонатом - Лінчопінгська міська бібліотека погодилась надати для тимчасового експонування в Україні Гетьманську булаву, яка, за легендою, після Гетьмана Івана Мазепи належала Гетьману Пилипу Орлику. Я також вдячний бібліотеці за це рішення", – додав Кулеба.
Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що заповідник "Софія Київська" прийме Конституцію Орлика та забезпечить доступ усім охочим. Оригінал документу можна буде побачити влітку, потім він повернеться до Швеції.

За словами Ткаченка, "це вкрай важливий міжнародний жест для України, адже історія – частина нашої ідентичності і культури".

конституція оригінал латинь пилип_орлик незалежність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі