Сьогодні – Вознесіння Господнє: що треба та не можна робити в цей день

Сьогодні – Вознесіння Господнє: що треба та не можна робити в цей день

Сьогодні тернополяни святкують Вознесіння Господнє. Свято Вознесіння не має фіксованої дати, тому його відзначають щороку у четвер шостого тижня після Великодня. Цього року - 10 червня.

Цього дня головний колір у церквах - білий, на честь сяйва Господа, і символізує Божу славу.

Історія свята

У IV столітті свято стало загальнознаним. Це останній день, коли християни вітаються «Христос воскрес!». Також у цей день у храмах ховають плащаницю.
Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих понад місяць перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і у плоті вознісся на небо.
Тоді ж до присутніх з'явилися два ангели та проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. А поки Господь і після свого Вознесіння не залишить своїх учнів — хоч він і перестане бути їм в образі людини, незримо він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Де відбулося Вознесіння Господнє

Вознесіння Господнє відбулося на Єлеонській горі. Зараз там функціонує православний храм - капличка Вознесіння.
Капличка є місцем всесвітнього паломництва християн.
У капличці Вознесіння є цікава реліквія - стопа Спасителя, яку паломники звуть “стопочкою Христа”. Це відбиток стопи, який за переказами залишився після вознесіння Ісуса Христа на Небо.Традиція свята

Взагалі Вознесіння святкують 10 днів.
У середу віряни сповідуються та причащаються. У четвер потрібно відвідати святкову літургію. Потім ще 8 днів триває віддання Вознесіння.
У будинках на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі, а також особливі хлібні страви - «драбинки», на яких обов'язково робили сім «перекладин», що символізують ступені (за кількістю небес апокаліпсису). Ці коржі освячували в церкві та з частуванням відправлялися в гості до рідні.

Що потрібно робити

У цей день українці традиційно відвідували церкву, ставили свічки за померлих родичів і просили пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.
За народним повір'ям, на Вознесіння не можна відмовляти у допомозі нужденним та мандрівникам.
За традицією в день Вознесіння запрошують гостей. Господарі накривають святковий стіл зі смачними наїдками.

Що не можна робити
Полювання в цей період вважається великим гріхом. Адже на Вознесіння все живе набирається сил.
Згідно з повір'ям, на Вознесіння не можна працювати по дому, шити, в'язати тощо. Якщо ви порушите заборону, то накличете на свою сім'ю біду та хвороби. 

Сьогодні – Вознесіння Господнє: що треба та не можна робити в цей день , фото-1Народні прикмети

Стародавні слов'яни вірили, що саме з Вознесінням весна йде геть, а на зміну приходить літо.
Якщо погода буде хороша, то вона протримається до Святого Михайла, тобто 21 листопада. Дощ, своєю чергою, віщує хвороби та поганий врожай.
Дівчата ворожили – заплітали в коси кілька гілочок берези.
Якщо гілочки не зів'яли за 10 днів до Трійці, то в цьому році варто чекати весілля.
Роса на Вознесіння Господнє вважається цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала, тобто 7 липня.

свято вознесіння господнє храм капличка традиції прикмети
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі