• Головна
  • Чи можна пити алкоголь та мочити руку: у МОЗ повідомили, як поводитися після щеплення на коронавірус
18:29, 16 липня

Чи можна пити алкоголь та мочити руку: у МОЗ повідомили, як поводитися після щеплення на коронавірус

Вакцинація від коронавірусу в Україні набирає обертів, а Тернопільщина не виняток. Та все ж запитань стосовно самої вакцинації та періоду після у тернополян не меншає, а швидше - навпаки. Щоб уникнути поширенню фейків, у Міністерстві охорони здоров'я відповіли на популярні питання українців щодо імунізації.

Про це йдеться на сторінці МОЗ у соціальній мережі "Facebook".
Перше, про що повідомляють у дописі, це те, що будь які аналізи перед вакцинацією не є обов'яковими. Виключенням можуть бути тільки ті ситуації, коли є істотні підстави. Також не потрібно робити ПЛР-тест чи аналіз на антитіла до коронавірусу перед чи після щеплення.

Щодо сумісності алкоголю і вакцинації, то у МОЗ кажуть, що наразі немає підстав вважати, що вживання міцних напоїв впливає на ефективність щеплення від коронавірусу. Водночас надмірні дози алкоголю пригнічують імунітет, що може послабити імунну відповідь на вакцину. Утім слід пам'ятати, що зловживання алкоголем шкодить здоров'ю.

Стосовно харчування, то його режим жодним чином не повинен бути перешкодою для вакцинації. Втім, варто брати до уваги, що в деяких людей, жирна їжа може бути причиною болю у животі, нудоти чи блювання, що призведе до порушення самопочуття у післявакцинальний період.
Також суспільством ширять різні чутки, щодо того, чи можна мочити місце щеплення. У МОЗ пояснюють, що приймати душ чи ванну після вакцинації та мочити місце щеплення не заборонено. Але місце щеплення не можна терти, щоб уникнути зайвого подразнення.

Крім того, після вакцинації можна займатися спортом, якщо немає сильної реакції організму на щеплення. Утім, потрібно пам'ятати, що надмірні навантаження шкодять організму.

#вакцинація #щеплення #ознаки #вода #алкоголь #спорт #коронавірус

Коментарі

Оголошення
live comments feed...