• Головна
  • МОЗ підготував перелік професій, для яких вакцинація стане обов'язковою
17:30, 27 вересня

МОЗ підготував перелік професій, для яких вакцинація стане обов'язковою

МОЗ підготував перелік професій, для яких вакцинація стане обов'язковою

Вакцинація - єдиний спосіб зупити коронавіурс. На цьому наполягають і лікарі і чиновники. В Україні незабаром запроваджують обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу для представників окремих професій.

За інформацією розміщеною на сайті Федерації профспілок України оприлюднили документ із попереднім переліком професій для обов’язкового COVID-щеплення, який підготувало МОЗ.

Наразі до списку входять працівники:
– центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
– місцевих державних адміністрацій;
– закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.Зазначається, якщо працівники вказаних сфер відмовляться проти COVID-щеплення, то їх відсторонять від виконання обов’язків.

У МОЗ пояснюють, що такий підхід вже передбачено чинним законодавством України. А ще у квітні цього року Європейський суд з прав людини підтвердив положення національного законодавства, що «обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах» та «не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

«Вказаний перелік може бути розширено в залежності від епідеміологічної ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусу», – сказано в тексті документу.Наголошується, що документ ще підлягає обговоренню і цей список може бути доповненим, а офіційне його оприлюднення варто чекати уже цього тижня.Як повідомлялося, Кабінет міністрів підтримав протокольне рішення щодо впровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19 для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

За його словами, такий підхід вже передбачено чинним законодавством. Зокрема, ст. 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних хвороб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #щеплення #професії #моз #перелік

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
Оголошення
live comments feed...