• Головна
  • "Долар може вже скоро подорожчати, гривня під реальною загрозою": у Нацбанку пояснили, що відбувається і чи купувати валюту
18:07, 13 лютого 2023 р.

"Долар може вже скоро подорожчати, гривня під реальною загрозою": у Нацбанку пояснили, що відбувається і чи купувати валюту

"Долар може вже скоро подорожчати, гривня під реальною загрозою": у Нацбанку пояснили, що відбувається і чи купувати валюту

Над українською національною валютою нависла загроза стрімкого знецінення. Через її надлишок, що був утворений через друк додаткової грошової маси гривня може втратити ціну. Отже, цю грошову масу треба за будь-яку ціну стримати, аби вона не пішла на ринок. Найкращий вихід – зв'язати готівкові кошти в гривнях банківським депозитами. Це знизить обсяг гривневої готівки і стримає зростання курсу долара.

Як інформує "biz.today.ua", про це заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Торік обсяг емісійного фінансування бюджету склав 400 мільярдів гривень. Усі ці гроші опинилися на руках в українців. А тепер ця сума загрожує будь-якої миті обвалити саму гривню.

"Українська економіка має колосальний профіцит ліквідності спричиненого фінансуванням бюджету війни. Лише НБУ за минулий рік надрукував для бюджету 400 мільярдів гривень. І уся ця ліквідність наразі створює навіс, який загрожує курсовій стабільності", - каже Андрій Пишний.

Єдиний дієвий вихід із такої ситуації – скорочення кількості готівкової гривні на ринку. Для цього треба заохотити людей класти гроші на депозити. Але, щоб вони користувалися банківськими депозитами як засобом збереження грошей, треба зробити ці вклади привабливими.

"Бо якщо вам пропонують вклад у 10% річних, а інфляція 26%, ви думаєте: та, навіщо мені цей депозит, мороки більше, ніж прибутку. Але коли роблять пропозицію на рівні 20% — замислитеся і залишите гроші в банку", - вважає головний банкір країни.

За словами Андрія Пишного, Нацбанк має немало важелів впливу, щоби спонукати комерційні банки до підвищення відсотків за депозитами. І він користуватиметься цим впливом, аби запобігти знеціненню гривні та стрімкому зростанню курсу долара.

"Ми хочемо, щоби банки усвідомили, що вони також відповідають як за захист коштів населення і бізнесу, так і за збереження довіри до національної валюти", - підсумував голова Нацбанку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Долар #курс_валют
ТОП новини
"В Україну йде несамовита негода, навіжена злива повертається в області": ніхто не чекав на такий град, дощ і грозу
"Шалена інфекція поширюється в областях України, хвороба викликає ураження горла і шкіри": діти та дорослі в небезпеці
"Жахлива хвороба підкошує безліч українців, інфекція вражає дихальну і травну системи": люди не чекали на такий біль
Гігантського розміру: по сусідству з Тернопільщиною чоловік спіймав 80 кілограмову рибу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...