• Головна
  • "НБУ виведе з обігу частину грошей": які купюри та монети українцям слід встигнути обміняти
16:17, 12 квітня

"НБУ виведе з обігу частину грошей": які купюри та монети українцям слід встигнути обміняти

"НБУ виведе з обігу частину грошей": які купюри та монети українцям слід встигнути обміняти

В Україні виведуть з обігу частину грошей. Деякі купюри та монети потрібно встигнути обміняти до певної дати. В іншому випадку готівкою не можна буде розрахуватися, й вона знадобиться хіба що для приватної колекції.

Як інформує "Today.ua", у НБУ повідомили, що банкноти та монети слід здати на обмін до 30 вересня. Річ утому, що ці гроші виводяться з обігу. Частину вже не приймають як платіжні засоби. Вони не мають особливої цінності, тому зберігати їх після дедлайну особливого сенсу немає.

У Нацбанку зазначили, що потрібно поспішити з обміном купюр номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 грн, а також монет 1,2, 5 та 25 копійок, які були випущені до 2023 року. Процедура доступна за наступними адресами:

Київ: Контрактова площа, 2 а; Дніпро: вулиця Воскресенська, 13; Львів: вулиця Коперника, 4; Одеса: вулиця Рішельєвська, 8; Харків: Театральна площа, 1; Хмельницький: вулиця Володимирська, 91;

Обмін також можна здійснити у філіях найбільших банків: це ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк та ПУМБ. Адреси, за якими у зазначених фінансових установах здійснюється обмін готівки, вказані на їхніх офіційних сайтах.

Слід зазначити, що додаткова плата за обмін готівки не стягується. При цьому операція проводиться у сумах, які кратні 10 копійкам.

Нагадаємо, що монети 1, 2 та 5 копійок в Україні перестали приймати з 1 жовтня 2019 року. Аналогічна ситуація із 25 копійками, які вийшли з обігу з 1 жовтня 2020 року. У обігу наразі залишаються понад 7 мільярдів монет зазначених номіналів. Українці вже обміняли близько 220 мільйонів.

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

НБУ вирішив вивести з обігу частину грошей: які купюри та монети слід встигнути обміняти

Щодо купюр старого зразка, їх в обігу залишилося мало – близько 1,5% від загальної кількості. До 2023 року громадяни обміняли близько 400 тисяч таких банкнот.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Купюри #обіг #Україна
Оголошення
live comments feed...